D vitamini eksikliği kanser riskini artırıyor

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Vitaminler Bölümünden D vitamini eksikliği kanser riskini artırıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  D vitamini eksikliği kanser riskini artırıyor

  Reklam  D vitamini eksikliği kanser riskini artırıyor

  Forum Alev
  D vitamini eksikliği kanser riskini artırıyor

  Gün içerisinde yeteri kadar güneşlenmenin önemi kadar önerilen sürenin aşılmasının da zarar verebileceğinin altını çizen Demirkazık gereğinden fazla güneşte kalma sonucunda ultraviyole ışınlarındaki bazı dalga boylarının kanser yapıcı özelliği bulunduğuna dikkati çekti.
  D vitamini eksikliği kanser riskini artırıyor Demirkazık ciltte en sık saldırgan yapılı değil iyi seyirli olan ve ''melanoma dışı'' diye adlandırılan kanser türünün görüldüğünü belirterek bu tür kanserlerle daha çok yaşlılarda karşılaşıldığını söyledi. ''Görülme sıklığı daha az olan ancak genellikle ciltteki benlerden kaynaklanan malin-melanoma türü asıl tehlikeli kanser türüdür'' diyen Demirkazık bu türün yaygın metastazlar yapabildiğini belirtti.
  Uzun süre güneşe maruz kalmanın da özellikle malin-melonamanın gelişimini tetiklediğini ifade eden Demirkazık şunları kaydetti: ''Fazla güneşe maruz kalınığında diğer cilt kanserleri gibi melanom gelişme riski de artıyor. Vücudunda benleri olan kişiler risk altında oldukları için güneşten korunmalı ve düzenli kontrole gitmeliler. Bu kişiler vücutlarındaki ben yapısında değişiklik olması şeklinin düzensizleşmesi ya da çevresinde küçük yavrular çıkması durumunda vakit kaybetmeden hekime başvurulmalılar. Çünkü bunlar ciltte kanser geliştiğinin göstergesidir.''
  Demirkazık malin-melonomanın daha çok güneşin yoğun olduğu ülkelerde görüldüğünü belirterek ''Güneşin az olmasına rağmen fazla güneşlenilen ülkelerde de görülme oranları yüksek. ABD'nin verilerine göre son 15 yılda cilt kanserlerinde yüzde 1-2 oranında artış olduğu belirlendi'' diye konuştu.
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: D vitamini eksikliği kanser riskini artırıyor

  Reklam  Kemik ve diş sağlığı için çok önemli olan vitaminler aslında hayati önem taşımaktadır.D vitamini eksikliği aynı zamanda kanser hastalılarına da davetiye çıkartmaktadır.Bu nedenle güneşe çıkmak ve deri yolu ile de almak gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi