Kalsiyum Zayıflatır-kalsiyumun vücudumuza yararları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Vitaminler Bölümünden Kalsiyum Zayıflatır-kalsiyumun vücudumuza yararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Kalsiyum Zayıflatır-kalsiyumun vücudumuza yararları

  Reklam  Kalsiyum Zayıflatır-kalsiyumun vücudumuza yararları

  Forum Alev
  Yapılan araştırmalara göre kadınlar için son derece önemli olan kalsiyum, sayısız yararlarının yanısıra zayıflatıyor da.

  Dişleri güçlendiriyor, sırt ve romatizma ağrılarını önlüyor, sinir ve kas sistemi işlevini kolaylaştırıyor ve en önemlisi 50 yaş sonrası kadınlar için ciddi bir tehlike teşkil eden osteoporozu engelliyor.

  Süt, sütlü ürünler, yoğurt, peynir, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru baklagillerde bol miktarda bulunan kalsiyumun günlük ideal dozu yetişkin kadınlar için 800 mg.

  Hamile ya da menopoz dönemindeki kadınlar günde 1200 mg kalsiyum almalı. Bunun için hergün 2 su bardağı süt içmek yeterli. Ayrıca hergün 1 fincan çay içmeyi alışkanlık haline getirmek de yararlı.

  Çayın içeriğindeki isoflavonoid adlı madde, kalsiyum alımını kolaylaştırarak kemiklerin güçlenmesini sağlıyor. Özellikle 60 yaş üzeri kadınların günde 1 fincan çay içmesi son derece yararlı.

  Ancak, kalsiyum eksikliği söz konusu ise bu mineralin organizma tarafından özümsenmesini engelleyen kahve, çay, kepekli gıdalar ve tuz konusunda aşırıya kaçmamakta yarar var.
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Kalsiyum Zayıflatır-kalsiyumun vücudumuza yararları

  Reklam  Kalsiyum kaynağı olarak süt ve süt ürünleri gösterilmektedir.Bu nedenle özellikle bayanların sürekli olarak bu ürünleri düzenli olarak tüketmeleri önerilmektedir.İleride meydana gelecek olan kemik erimelerine karşı kalsiyum takviyesi yapılmalıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi