Kırmızı ve Beyaz Kaslar (hacim için faydalı bir bilgi)

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Vücut Geliştirme Bölümünden Kırmızı ve Beyaz Kaslar (hacim için faydalı bir bilgi) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Kırmızı ve Beyaz Kaslar (hacim için faydalı bir bilgi)

  Reklam  Kırmızı ve Beyaz Kaslar (hacim için faydalı bir bilgi)

  Forum Alev
  Kırmızı ve Beyaz Kaslar (hacim için faydalı bir bilgi)

  Fitness dünyasındaki bilimsel çalışmalar temel bir gerçeğe işaret ediyor: kas hipertrofisi ağırlıklı olarak hızlı dönümlü beyaz kaslarda gerçekleşir. Hızlı dönümlü beyaz kas lifleri yoğun güç çalışmalarında uyarılırlar.
  Yavaş dönümlü kırmızı kas lifleri ise düşük tempolu aerobik çalışmalarda daha çok uyarılır.. Uzun mesafe koşucuları kırmızı lifli kas grubunu çok geliştiren sporculara örnek teşkil eder.
  Bu tür atletlere bakacak olursak kırmızı kasları çok çalıştırmanın kaslı görünümün temel koşulunu oluşturmadığını rahatlıkla anlayabiliriz.
  Ağırlık kaldırma aletlerinde yüksek tekrarlı çalışmalar yapmak daha çok kırmızı lifleri çalıştırmakta. Bu nedenle beyaz kas liflerinizi harekete geçirebileceğiniz şekilde yani düşük tekrar sayıları ve maksimum güç ile kaldırış yapmanın hacmi arttırıcı yönde etkisi olacaktır.
  Kasları yüksek tekrarlı olarak çalışmaktan ne kadar uzaklaşırsanız onlarao kadar çok hacim kazandırma şansınız olur. Kişinin genetic yapısına bağlı olarak beyaz kas liflerinin sayısı kişinin ulaşabileceği maksimum kas büyüklüğünün sınırlarını da belirleyebilir.
  Ancak buna bakarak umutsuzluğa kapılmak ve kas çalışmaktan vazgeçmek doğru değildir. Her insan kaslarını gözle görünür derecede geliştirerek şekillendirebilir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Kırmızı ve Beyaz Kaslar (hacim için faydalı bir bilgi)

  Reklam  Kas gurupları farklı olmaktadır.Kırmızılı çizgili kas guruplarının çalıştırılması onların gelişmesine ve saha güçlü olmasını sağlamaktadır.Kasların çalıştırılması bilinçli hocalar eşliğinde yapılması gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi