Vücut geliştirici ilaç toplatılıyor

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Vücut Geliştirme Bölümünden Vücut geliştirici ilaç toplatılıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Vücut geliştirici ilaç toplatılıyor

  Reklam  Vücut geliştirici ilaç toplatılıyor

  Forum Alev
  Türkiye'de de kullanılan ve Amerika'da 9 milyon adet satılan Kanada yapımı Hydroxycut adlı ilacın karaciğere zarar verdiği belirtilerek toplatılma kararı alındı.

  Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) vücut geliştirmek ve aynı zaman diyet ilacı olarak kullanılan Kanada yapımı Hydroxycut isimli ilaç yüzünden bir kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde bu ilacın toplatılmasına karar verdi.

  FDA'nın gıda ve beslenme bölümünden yetkili Dr. Linda Katz, kendilerine karaciğer problemleriyle ilgili 23 raporun ve Soutwest'te yaşayan 19 yaşında bir erkeğin de hayatını kaybettiği bilgisi kendilerine ulaştığı için bu kararı aldıklarını açıkladı. 2007 yılında ölen çocuğun FDA'ya geçtiğimiz ay rapor edildiği kaydedildi.

  Diğer hastalarda ise sarılıktan dolayı cildin sarardığı ve karaciğer yetmezliği sorunları görüldü. Bir kişiye karaciğer nakli yapıldığı ve bir kişinin ise karaciğer nakli için sırada beklediği rapor edildi.

  FDA'dan yapılan açıklamada, diyet ve vücut geliştirme amaçlı kullanılan ve Amerika'da yılda 9 milyon adet satılan ilacın karaciğere çok önemli zarar verdiğini ve bu yüzden piyasada bulunan aynı marka 15 ürünü yasakladığını bildirdi. Kanadalı üretici firma da ABD genelindeki ürünlerini geri çağırdı.
 2. 2
  FULDEM
  Bayan Üye

  Cevap: Vücut geliştirici ilaç toplatılıyor

  Reklam  Spor yaparken vücudun gelişimine katkı sağlayacak ilaçlar üretilmektedir. Hem beslenmeye yardımcı hem de vücut dengesinin sağlanması konusunda yardımcı ürünlerdir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi