Web Tasarımının Önemi

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Webmaster Genel Bölümünden Web Tasarımının Önemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  cucu
  Yeni Üye
  Reklam

  Web Tasarımının Önemi

  Reklam  Web Tasarımının Önemi

  Forum Alev
  Web tasarımı ziyaretçiniz ile ilk randevudur. Ziyaretçiniz, potansiyel müşteriniz sizi web sitenizle tanır, web siteniz ile alışveriş yapmaya karar verir. Web sitenizin her köşesi sizin başarınız için önemli noktalar taşımaktadır.
  Web siteniz vitrininizdir
  Genel bir benzetme yaparsak sokataki müşteri vitrine bakarak ilk kararı verir. Olumlu ya da olumsuz. Ziyaretçi web sitenize bakarken, web tasarımı bu iki durumdan birine onu yönlendirecektir.
  Olumsuz, eğer web tasarımınız ağır açılıyor, yoğun bir animasyon ile bekletiyorsa ziyaretçi çoktan başka bir sitenin yolunu tutmuştur. Google, yahoo, msn gibi büyük arama motorları da aynı mantığı izlerler. Eğer olumsuz ise siteniz aşağılarda yer alacak kimse farkınıza varmayacaktır. Eğer web tasarımınız olumsuz ise, kötü grafikler ile tasarlanmış ve ürünü ya da sizi anlatmaktan uzaklaşmış ise ziyaretçiyi en fazla birkaç dakika daha oyalayabilirsiniz demektir. O birkaç dakikada ziyaretçiniz aradığı bilgiyi sitenizde bulmayı deneyecektir. Açılmayan "havalı" menüler ve animasyonlar müşterinizin "tamam buldum !" demesini geciktirecektir. Web tasarımı sizi kötü tanıtmaktan öte ziyaretçinize bir tür işkence yaşatacaktır.
  Başarılı bir web sitesi tasarımı ziyaretçisine doğru bilgiyi en kısa ve en kolay yoldan sunan, ziyaretçinin site içerisinde kaybolmadan sörf yapmasını sağlayan görsel grafikleri bilginin önüne geçmeyen sitelerdir. Web tasarımında animasyonlar ise hoşluk katan ve bir amaca yönelik olmalıdır. Sadece ziyaretçiyi girişte etkilemek için olmamalıdır.


  Web tasarımı açısından siteniz sizi hiç tanımayan ziyaretçiye -satmak için uğraştığınız ürün ya da hizmetleri tanıması için- konforlu bir koltuk olmalıdır. Rahatsız eden eski bir iskemle değil !


  Web tasarımının başarısı onu tasarlayan tasarımcının yeteneğine ve tecrübesine bağlıdır. Sadece grafik çalışma araçları ile size hoş bir grafik sunmaktan öte, sizi ve ürünlerinizi doğru biçimde yansıtan, iş dünyasını ve koşullarını tanıyan bir ticaret uzmanı olmalıdır.
  Web tasarımınız işiniz ile ilgili profesyonel bilgilerle entegre edilmelidir. Web tasarım ihtiyacı duyan her firma ürün ve hizmetlerini de aynı hassasiyetle web tasarımına aktarmak zorundadır. Görsel olarak ziyaretçiye rahat bir izleme ve navigasyon imkanı vermesinin yanında doğru ve zengin içeriğe sahip bir web sitesi ziyaretçinizin ilgisini tam olarak sitenize çekecektir.
  Web tasarımı konusunda yıllardır uzmanlaşan ekibimiz, web sitenizin tasarımını oluştururken arama motorlarında size ziyaretçi trafiği sağlayabilecek noktaları da dikkate almaktadır. Sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda olabilmesi için dikkat edilecek ana hususları düşünerek web tasarımını gerçekleştirmektedir. Bu konu ile ilgili optimizasyon hizmetleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  Web tasarımı, internetin gerçek bir fırsat ve kazanç kapısı olduğuna inanan, bu konuda gerekli çabayı göstermekte kararlı firmalar için dikkat etmeleri gereken ilk ve en önemli noktadır. Web sitesi tasarımı yeterli düzeyde olmayan şirketler internette yaptıkları ölü yatırımlarla başarısız olmaktadırlar. Sitelerine ziyaretçi kazandıramayan, gelen ziyaretçiye gerekli bilgileri veremeyen içerisindeki bilgileri taze bulundurmayan milyonlarca web sitesi internet çöplüğünü oluşturmaktadır. Web tasarımının gerçek önemini farketmeyen bu şirketlerden olmamak için doğru web tasarım çözümünü kullanmalısınız.
  erkasorf
 2. 2
  freekays
  Emekli

  --->: Web Tasarımının Önemi

  Reklam  Türkiyenin bilişim alanında önderleri web tasarımcılarıdır

  ayrıca a dan z ye her konuda bizlere ihtiyacı var bu ülkenin bu yüzden de

  paylaşımın içinde olmak herkezin görevi sayılır..+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi