Pardus’ta Yasak Sitelere Girmek

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 Bölümünden Pardus’ta Yasak Sitelere Girmek ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. 1
    hndcr
    Emekli
    Reklam

Reklam

Forum Alev
    Merhaba arkadaşlar. Yeni kullanmaya başladığım Pardus işletim sisteminin çok sevdiğim bir özelliğini Windows kullanıcılarına bahsetmek istiyorum(ki milli işletim sistemine dönsünler acilen).
    Windows kullanırken T.C mahkemelerince erişime kapanmış sitelere erişemiyorduk. Bunun üzerine bir takım yazılımlar ve çözüm yolları üretildi. Ufak bir örnek vermek gerekirse ” antisansür ” yazılımı her açılışta rahatsız edici görünümüyle karşımıza çıkar ve çalışıp çalışmayacağıda onun insafiyetine kalırdı.
    Pardus işletim sistemine geçerkende aklımda bulunan en önemli konulardan birisi bu tür yazılımların Pardus’ta çalışmayacağı ve engellenen sitelere ömür boyu giremememdi.
    Pardus’a geçmeden önce hiç bir ayar ve yazılım kullanmadan engelli sitelere direk giriş yapabileceğimi bilmiyordum. Öğrenmemle beraber Windows kullanıcılarını kıskandırmak için bloga girdim ve işte yazıyorum. Arkadaşlar resmen hiçbirşey yüklemeden engellenen sitelere girebiliyoruz bundan iyisi şamda kayısı.!

2. 2
    DURİE
    Bayan Üye

Cevap: Pardus’ta Yasak Sitelere Girmek

Reklam

yasak sitelere ne kadar giriş yolları olsa da girilen ip adresleri denetlenmekte olup mac adresi üzerinden bulunmanız mümkün kılınır yasak sitelerde gezmek mahkeme kararıyla kapatılan bi siteye ancak dns değiştirilerek girilebilir

+ Yorum Gönder
pardus yasaklı sitelere giriş
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi