MacBook’ta Windows 7?

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 Bölümünden MacBook’ta Windows 7? ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. 1
    hndcr
    Emekli
    Reklam

MacBook’ta Windows 7?

Reklam

MacBook’ta Windows 7?

Forum Alev
    Son günlerde bazı iyi haberlerle karşılaştık. Bunlardan birisi Windows 7 Ultimate RTM’in birkaç gün önce İnternet’e düşmesiydi. Şayet isterseniz İnternet’e sızmış olan bu kopyayı siz de edinebilirsiniz. Ancak bunun yanında bazı hoş olmayan haberler de var.

Windows 7 RTM, Vista SP2 ve SP3 ile kapıştı. Sonuç belli; Windows 7, Vista’ya göre çok daha rahat bir kullanım sunuyor. Her şey daha geçirgen ve yumuşak hatlarıyla karşımıza çıkıyor. Yeni işletim sisteminin Vista’dan daha görsel ve bunun yanında performans odaklı olduğunu hepimiz görebiliyoruz. Bunun yanında yapılan testlere göre Windows 7’nin, XP’ye göre açılış ve kapanış sürelerinin daha uzun olduğu belirtiliyor.

Hepsi bir yana, ilginç bir test daha mevcut. Windows 7, 15’’ MacBook Pro ile test edilmiş. İşletim sistemini MacBook Pro’ya yüklemesi yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Windows 7’nin MacBook Pro’da orijinal işletim sistemine göre daha hızlı ve kararlı çalıştığı söyleniyor.

Ancak tek problem pil. Ekran parlaklığını sonuna kadar düşürmüş olsanız dahi MacBook Pro’nun pili yaklaşık olarak 1.5 saat gidiyor. Bu da tabii ki kullanıcılar için büyük sıkıntı zira 1.5 saat’lik zaman dilimi gerçekten çok kısa. Şayet pil sorunu da halledilirse Windows 7’li MacBook Pro, tadından yenmez gibi görünüyor.

2. 2
    DURİE
    Bayan Üye

Cevap: MacBook’ta Windows 7?

Reklam

bootcamp adında bir program sayesinde macde windows kurabiliyorsunuz ayrıca pil ömrünü kısalttığı da bilinmesi gerekir hem işlemci hem ram yüksek performansta çalışmaya neden olduğundan pil süreniz de etkilenmektedir

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi