Asus E Pc 1005 Ha Windows 7 Usb Kurulum Resimli Anlatım

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 Bölümünden Asus E Pc 1005 Ha Windows 7 Usb Kurulum Resimli Anlatım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  niko
  Özel Üye
  Reklam

  Asus E Pc 1005 Ha Windows 7 Usb Kurulum Resimli Anlatım

  Reklam  Asus E Pc 1005 Ha Windows 7 Usb Kurulum Resimli Anlatım

  Forum Alev
  Asus Epc 1005HA yeni versiyonların biliyorsunuzki Windows 7 Starter ile satılmakta ve genel olrak düşük performans vermekte bundan sıkılıp Windows 7 Ultimate İşletim sitemini 1005Ha Modeline yükledim ve genel olrak gözle görülür bir performans elde ettim.

  Biliyorsunuzki Netbooklarda optik sürücü olmadığından format atmak bir çok kullanıcı için işkence olmuştur.Tabiki bunun kolay bir yolu var Usb Flash ile kolay bir şekilde format atabileceksiniz.

  Araştırmalarım sonucu Asus E PC 1005 Ha modelinin bir çok kullanıcının perpormans ve Usb Flaş diskten nasıl format atıldığını bilmediklerini ve yapmaya çalısırken sorun yaşadığını gördüm.Burada sizlere Usb ye nasıl işletim sistemi yüklendiğini ve Netbooklara nasıl Format(recovery ) yapıldığını kolay ve Resimli bir şekilde anlatacağım.


  WİNDOWS 7 USB İLE KURMA PROGRAMI

  Bu ufak yazılım(Windows 7 USB DVD Download Tool) Microsoft Store da yayınlanmış, DVD sürücüsü olmayan bilgisayarlar için düşünülmüş bir araç. Bildiğiniz gibi Windows 7 bir adet DVD diski ile satılıyor, bu yazılım ile Windows 7 DVD iso dosyasını boot edilebilir halde USB diskinize(en az 4gb olmalı) veya DVD medyaya yazmanızı sağlıyor.

  iso dosyası(prg: UltraISO) CD/DVD diskin sabit diske alınan birebir kopyasıdır ve çeşitli programlar ile bu dosyaları CD/DVD ye yazdırabiliriz. Bizim yaptığımız dosyayı birebir özellikleri ile USB flash diske yazdırmak ve bu flash disk ile bilgisayarı başlatıp Windows u kurmak.

  Neden?
  Optik sürücüsü(DVD-room) olmayan bilgisayarlarda kullanılır.

  İşlem sadece 4 adımdan oluşuyor, sadece bir adet Windows 7 DVD iso dosyasına ihtiyacımız var bunu da varsa DVD niz onu iso olarak bilgisayarınıza kopyalayın yoksa internetten indirebilirsiniz. Yapmamız gerek Windows 7 USB DVD Download Tool(946 KB) isimli programı indirmek, indirdikten sonra programı kurun ve çalıştırın.
  Programı çalıştırdığınızda ilk ekran Windos 7 DVD iso dosyanızı gözat dan bulup göstermek.  İkinci adımda devam dediğiniz de size USB ye mi yoksa DVD ye mi yazdıracağınızı soracak.

  Seçeneğinizi seçtikten sonra görünen ekranda yazdırmak istediğiniz diskin özellikleri görünecek.

  USB diski seçtiyseniz diske format atacağı için disk üzerindeki tüm veri silinecektir  Formattan sonra iso dosyanızdaki Windows 7 yi diske birebir orijinal boot edilebilir olarak yazacaktır.

  İşlem bittikten sonra USB diskinizi tüm bilgisayarlarda Windows 7 diski gibi kullanabilirsiniz. Diskinizin hızına bağlı olarak optik sürücünüzden daha hızlı kurulduğunu söyleyebilirim, harici harddisk üzerinde yaparsanız süper hızlı Windows u kuruyor.

  Hotfile Download
  http://hotfile.com/dl/19435923/280a9...t.com.exe.html

  Rapid share Download
  http://www.rapidshare.com/files/351876253/Windows7-USB-DVD-tool_Nikosoft.rar.html

  NETBOOK'UMUZU USB DEN BOOT OLARAK GÖSTERME


  Öncelikle Usb Flash diskimize yüklemiş olduğumuz Flashı USB girişine takıyoruz (GüçAdaptörünün takılı olduğuna emin oluyoruz) Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz E PC yazısını gördüğümüzde F2 ye basıyoruz ve Bios ayarlarına girmiş oloyuruz,


  1. Adım olrak sağ sol tuş ikonlarını kullanarak Boot bölümüne geliyoruz.
  2. adım olarak Hard Disk Drives yazan yerin üstüne gelip ENter Diyoruz ve 1sT Drive yazan yerde USB olarak değiştiriyoruz, ve F10 diyerek çıkıyoruz Bilgisayar kendini yeniden başlattıktan sonra kuruluma başlayacaltır.burdan sonrasını artık size kalmış.
 2. 2
  ozgur30m
  Yeni Üye

  --->: Asus E Pc 1005 Ha Windows 7 Usb Kurulum Resimli Anlatım

  Reklam  peki windows 7 yi kurarsak sistem koruması iptal olurmu fabrika ayarlarında böyle geliyor biliyorsunuz 3. 3
  ozgur30m
  Yeni Üye
  yani yedekleme ve geri yükleme...+ Yorum Gönder
asus eee pc windows 7 kurulumu,  asus usb format,  asus usb format atma,  asus laptop format atma resimli anlatım,  asus eee pc recovery resimli anlatım
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi