Vista konuşma tanıma tekniği

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows Vista Bölümünden Vista konuşma tanıma tekniği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Vista konuşma tanıma tekniği

  Reklam  Vista konuşma tanıma tekniği

  Forum Alev
  Windows Vista’daki Konuşma Tanıma özelliği, bilgisayarınızla sesli olarak etkileşim kurabilmenizi sağlar. Fare ve klavye kullanımınızı önemli düzeyde azaltarak, üretkenliğinizi korumanıza ve hatta artırmanıza olanak tanır. Ana uygulamalarda belgeleri ve e-posta iletilerini dikte edebilir, sesli komutları kullanarak Web’deki formları doldurabilir ve gördüğünüz öğeleri sesli olarak söyleyerek Windows Vista’yı ve uygulamaları sorunsuz olarak yönetebilirsiniz.
  Konuşma Tanıma, Windows Vista ile tümüyle tümleşiktir ve en yeni Microsoft konuşma teknolojileri üzerine kuruludur. Konuşma biçiminizi ve sözcük seçimlerinizi öğrendiği için kullanıldıkça gelişen bir ses tanıma tutarlılığına sahiptir. Konuşma Tanıma, birden çok dili destekler ve insan sesine benzer yeni bir konuşma birleştirici içerir.


  Windows Vista’daki Konuşma Tanıma özelliğiyle, bir e-posta dikte ederken veya uygulamaları denetlerken bilgisayarınızı sesli olarak yönlendirebilirsiniz.
  Microsoft tarafından tasarlanan Konuşma Tanıma, tümüyle isteklerinize odaklanmıştır. Başlangıçtan itibaren, gerekli ayarları yapıp etkileşimli eğitim uygulamasını tamamlayarak, önemli kavram ve komutları öğrenebilirsiniz. Yenilikçi ve doğal görünümlü kullanıcı arabirimi, size yardımcı olacak seçenekler ve ek sorular sunar. Yeni bir uygulama başlatırken, bir sözcük seçerken veya bir cümleyi düzeltirken denetim her zaman sizdedir ve akıllı seçeneklerin sunulduğu bir listeye yönlendirilirsiniz
 2. 2
  irfancicek
  Üye

  --->: Vista konuşma tanıma tekniği

  Reklam  iyi güzelde ah birde türkçe desteği osa bu araç sadece aşağıdaki dilleri desteklemektedir

  English (United States), English (United Kingdom, German (Germany), French (France), Spanish (Spain), Japanese, Traditional Chinese, and Simplified Chinese. 3. 3
  ugurbaki
  Özel Üye
  tamam da bu adamlar vistayı çevirdiler Türkçe'ye... bunu neden çevirmemişler? işe yaramasın diye mi?+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi