Windows Vista'da Hızlı Getırme

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows Vista Bölümünden Windows Vista'da Hızlı Getırme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Genç.bjk
  Bayan Üye
  Reklam

  Windows Vista'da Hızlı Getırme

  Reklam  Windows Vista'da Hızlı Getırme

  Forum Alev
  Hızlı Getırme

  Windows Vista'daki yeni özelliklerden biri olan Hızlı Getirme, uygulamaların ve dosyaların Windows XP tabanlı bilgisayarlardan çok daha hızlı yüklenmesine olanak tanır. Windows'un önceki sürümlerinde, sistemin yanıt verme süreleri farklı olabiliyordu. Makinenizi yeniden başlattıktan, hızlı kullanıcı geçişi gerçekleştirdikten ve hatta öğle yemeğinden döndükten sonra bilgisayarın yavaşladığını görebiliyordunuz. Karbonhidratlar yüzünden yemek sonrası size rehavet çökmüş olabileceği gibi, bilgisayarınız da farklı nedenlerle yavaşlayabilir. Bilgisayarınızı etkin olarak kullanmadığınız zamanlarda, otomatik yedekleme?ve virüsten koruma yazılımı gibi uygulamalar da dahil?arka planda çalışan görevler çalışmak için sizi en az rahatsız edecekleri bu fırsattan yararlanır. Bu arka plan görevleri, sistem belleğinde normalde uygulamalarınızın kullandığı alanı kullanabilir. Kişisel bilgisayarınızı yeniden kullanmaya başladıktan sonra, verilerinizin belleğe yeniden yüklenmesi zaman alabilir ve dolayısıyla performansı düşürür.

  Windows Vista'da kullanılmaya başlanan yeni bir teknoloji olan Hızlı Getirme, en sık kullandığınız uygulamaları belirler ve bu uygulamaları önceden belleğe yükler; böylece, sisteminiz ilk başlatıldığında veya farklı bir kullanıcı profiline geçtiğinizde daha hızlı yanıt verir. Hızlı Getirme, sık kullandığınız uygulamaları belirlemek için akıllı bir öncelik belirleme düzeni kullanır ve farklı zamanlarda hangi uygulamaları kullanabileceğinizi de belirleyebilir (örneğin, hafta sonları veya hafta içi günlerde); böylece, bilgisayarınız yapmak istediğiniz işlem için hazır olur. Hızlı Getirme, aynı zamanda uygulamalarınızın arka plan görevlerine göre önceliğini de belirleyebilir ve makinenizi boşta bıraktıktan sonra yeniden kullanmaya başladığınızda makinenizin yanıt verebilmesini sağlar.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Windows Vista'da Hızlı Getırme

  Reklam  windows vistanın yeni özelliklerinden biri oldukça kullanışlıydı. zaten ağırlığıda içinde bir sürü özellik olmasından kaynaklanmaktaydı anca ondandır ki windows 7 ve 8 de bazı özellikleri kaldırmışlardır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi