Wİndows Vİstayi YÜklÜyemİyorum

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Bilgisayar Dünyası ve Windows Vista Bölümünden Wİndows Vİstayi YÜklÜyemİyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  EYÜP KUTLU
  Yeni Üye
  Reklam

  --->: Wİndows Vİstayi YÜklÜyemİyorum

  Reklam  ya hala bu kodu cozen ve yardımcı olan arkadas yokmu bır suru forum sıtesıne ekledım bır allahın kulu yardımcı olamadı neden acaba bu hata kodu ıle karsılasan bır ınsan evladı yokmu :D

  Windows Vista Error Code: 0x80070241 kurulum esnasında bu hatayı verıyor.
  ForumAlev --->: Wİndows Vİstayi YÜklÜyemİyorum

 2. 14
  alize
  Üye
  I am in the process of trying to upgrade Windows XP Home Edition to Windows Vista Ultimate. I purchased an upgrade edition of Vista Ultimate. I have checked whether my PC is capable of running Vista using your compatibility tool and no upgrade issues were identified.  I start Windows XP, insert the DVD into my DVD drive and the autorun feature kicks in and I am given the option to check my system’s compatibility or install Vista. I choose install Vista. I am prompted to enter my produce key, which I do, and the screen then changes to the user acceptance agreement. I accept the agreement and I am then given the option of doing an Upgrade or Custom install. I choose the latter and the installation process beings. A window opens which says that “windows is copying files (0%)…” After several seconds this process aborts and an error message pops up:  “Windows cannot copy files required for installation. The files may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation. Error code 0x80070241.”  The install then unwinds itself and I am back in Windows XP.  I have tried the following to troubleshoot the issue:

  Restarted my PC with Vista DVD in DVD drive. I then pressed any key to start the installation process. A message appears saying that windows is installing some files. This process also crashes with the following error message:


  Copied all of the files from the DVD to my C:\ drive, removed the installation disk from the DVD drive and clicked on the setup.exe file on my C:\ drive to start installation. Installation continues as described above and crashes out with the same “error code 0x80070241” error.


  Tried calling Microsoft’s technical support staff. After spending almost two hours with a technician the problem was still not solved. He suggested that “many users were experiencing this problem” and that “it was probably due to a corrupted DVD disk”. I took his advice and went back to the retailer where I had purchased the product and exchanged it for a new one.


  Using the new DVD I reperformed steps (1) and (2) with the same results (“error code 0x80070241”)


  Tried disabling all antivirus software. My machine has Windows OneCare and Webroot’s AntiSpyware/Antivirus software. Restarted installation from within Windows XP. Same “error code 0x80070241” error.


  Tried uninstalling all my antivirus software using the “Add/Remove Programs” option from within the control panel. Restarted installation. Same “error code 0x80070241” error.


  I then resorted to reinstalling Windows XP. I completely reformatted my C:\ drive, reinstalled Windows XP and updated Windows XP with all updates. No other software was installed. Restarted the installation of Windows Vista from the DVD drive. Same “error code 0x80070241” error.\


  Restarted PC with Vista DVD in DVD drive. I then pressed any key to start the installation process. A message appears saying that windows is installing some files. This process also crashes with the following error message:


  I reinstalled the graphics card drivers (Nvidia) and restarted the installation of Windows Vista from the DVD drive. Same “error code 0x80070241” error.


  Copied all of the files from the DVD to my C:\ drive, removed the installation disk from the DVD drive and clicked on the setup.exe file on my C:\ drive to start installation. Installation continues as described above and crashes out with the same “error code 0x80070241” error.


  Restarted PC with Vista DVD in DVD drive. I then pressed any key to start the installation process. A message appeared saying that windows is installing some files. This process also crashes with the following error message:
  Pencere vistaya terfi pencere xp ev baskıya denemeyin işlemindeyim en son. Vistanın bir terfi baskısını en son satın aldım.Pcm yetenekli koşma vista mı acaba kareliye sahibim , uyumluluk aracınızı kullanarak ve hayır belirlenmiş  Pencere xp ortaya ekleneni başlatırım , dvdm dvd sürer ve system’s uyumluluğumla kontrol edip vistayı kurmak için autorun özellik katkıda bulunur ve seçmeyi verilirim. Seçerim vistayı kur. Ürün anahtarıma girmek için neden olunurum ben hangiyim ve ekran kullanıcının kabul etmesi sözleşmeye ardından değiştirir. Sözleşmeyi kabul ederim ve ardından karalaştırılmışım , yapmayın seçmesi bir terfi ya da özel kurar. Latter ve tesisat işlem beingsi seçerim. Bir pencere açılır hangi o “windowsu söyler (0%) kopyalayan dosyalar bu işlemin durduğu birçok saniyeden sonra …” ve bir hata mesajı bitti:  Tesisat için “windows dosyaları gerekli kopyalayama. Dosyalar ya da noksanı bozabilirler. Dosyaların tesisat için gerektirdikleri emin tüme mevcut ve tesisadı yeniden başlatın. Hata kod 0x80070241.”  Ardından kur unwinds kendisi ve ben pencerelerdeki geri  Sayıyı sorunları çözmek için takip edeni denedim:

  Dvd sürüşde vista pcm yeniden başlat. Ardından tesisat işlemi başlatmak için anahtarı sıkıştırdım. Bir mesaj windowsun biraz dosyaları kurduğunu söylemek belirir. Bu işlem takip eden hata mesajıyla ayrıca çarpar:


  Cm dvddan dosyaların tümünü kopyala: \ sürüş tesisat diski ortadan kaldırdı , cmdki setup.exe dosyada dvddan sürüp tıklattı: Başlangıç tesisada \ sürüş. Tesisat belirtilen olarak devam eder üstünde ve aynı “error kod 0x80070241” hatayla dışarıdaya çarp


  Arayan microsoft’s teknik destek çalışan elemanı dene. Hemen hemen ikiyi harcadıktan sonra saat bir teknisyenle problem durgundu çöz. O kullanıcıların tecrübe ettikleri “many bu problem” ve o “idin büyük ihtimalle bir bozuk dvd disk”den dolayı olduğunu önerdi. Ürünü satın alıp bir yeni bir için onu değiş tokuş ettiğimdi yerde öğüdünü alıp perakendeciye geriledim


  Yeni kullan ben (1) reperformed adımlar ve (2) aynı sonuçla “error kod 0x80070241”


  Sakatlayan tüm antivirus yazılımı dene. Makinem pencere onecare ve webroot’s antispyware/antivirus yazılıma sahiptir. Tesisadı yeniden başlat pencere içerisinde. Aynı “error 0x80070241” hatayı kodlar


  Uninstallingi dene benim tüm antivirus yazılım kullanma “add/remove programs” seçme kumanda panosunun içerisinde. Tesisadı yeniden başlat. Aynı “error 0x80070241” hatayı kodlar


  Reinstalling pencere xpa ardından başvurdum. Ben tamamen yeniden formatlanmış cm: Tümle \ sürüş reinstalled pencere xp ve güncelleştirilmiş pencere xp günceller. Hayır yerleştirilmiş. Dvd sürüşden pencere vistanın tesisadını yeniden başlat. Aynı “error 0x80070241” error.\u kodlar


  Dvd sürüşde vista yeniden başlat. Ardından tesisat işlemi başlatmak için anahtarı sıkıştırdım. Bir mesaj windowsun biraz dosyaları kurduğunu söylemek belirir. Bu işlem takip eden hata mesajıyla ayrıca çarpar:


  Ben reinstalled (nvidia) grafik kart sürücüler ve dvd sürüşden pencere vistanın tesisadını yeniden başlat. Aynı “error 0x80070241” hatayı kodlar


  Cm dvddan dosyaların tümünü kopyala:


  sizinde anlaycağınız üzere sorun dvd den kaynaklanıyor ki ya çizilmiştir ya dosyada hata vardır yada zaten siz modifiye edilmiş cd yada dvd kullanmaktasınız.

  başka bir dvd ile kurulum yapmayı deneyin sorun çıkmaz 3. 15
  GençTürk
  Yeni Üye
  Sanırım kullandığınız XP sürümünden kaynaklaıyor. Kuruluma geçmeden "Drive Options" u açıp FORMAT'ı tıklayın ve tekrar deneyin. 4. 16
  EYÜP KUTLU
  Yeni Üye
  BEYLER OLAYI ÇÖZDUM OLURYA BELKI Aynı sorun ıle karsılaşan olursa
  1 cd asla xp açıkken yuklenmeyecek boot dan dvd yı gostereceksınız bıos ayarlarından sonra maKINA acıldıgında otomatık cd yı goruyor ve kuruluma baslıyor ve hıc bır hata verdemeden kuruyor.

 5. 17
  BEKİR100
  Emekli
  Hocam Sen Kİmseye Bakm Vİstanin Sİstem Bellİgİnden Kullandigi 200mb Yer Yanİ Ram İsterse 256 Olsun Ramİn DÜsÜk Olmasi Pc Yİ Kasar Senİn Cd De Problem Var Garİntİ Verİrİm

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi