Microsoft korsan işletim sistemlerini kapatacak. 20 Şubat son gün.

Konu Kapatılmıştır
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Microsoft korsan işletim sistemlerini kapatacak. 20 Şubat son gün. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ahmet88
  Emekli
  Reklam

  Microsoft korsan işletim sistemlerini kapatacak. 20 Şubat son gün.

  Reklam  Microsoft korsan işletim sistemlerini kapatacak. 20 Şubat son gün.

  Forum Alev
  kullanılamaz hale gelecek
  Etiketler: wga, windows xp, 20 şubat

  Bugün bir firmadan düzenli gelen fiyat listesiyle beraber şöyle bir uyarı maili aldım.
  20 Şubat’tan itibaren orijinal Windows deneyimini farklılaştırmayı hedefleyen ve orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyaran WGA (Windows Orijinal Kullanım Avantajı) teknolojisi aktif hale gelecek.

  wga

  Bu teknoloji, internet üzerinden Windows’un orijinal olup olmadığını doğrulayacak. Orijinal kullanmayanlar giriş ekranında ve masaüstünde aşağıdaki gibi, kaldırılamaz bir uyarı notu görecekler.
  Windows yazılımının orijinal olmadığını öğrenenler ne yapabilir?
  Orijinal olmayan yazılımlarını lisanslamak isteyenler:
  Internet üzerinden orijinal kurulum anahtarı veya orijinal yazılım CD’lerini satın alabilirler.
  İş Ortaklarımızdan GGK (Get Genuine Kit) satın alabilirler.
  GGK ile kopya olan işletim sistemini formatlayıp yeniden kurmaya gerek yoktur, sağlanan anahtar ile uyarı kaldırılabilir. Sadece Windows XP Professional için sunulan bu seçenek, ürün CD’si ve COA’yı (Orijinallik Sertifikası) kapsar. COA, lisanslanacak PC'ye yapıştırılır.
  Windows XP Home veya Windows XP Professional Kutu Ürün alabilirler.
  OEM ürünlerin, yeni bir bilgisayarla beraber alınması gerekir.

  microsoft'un şu sayfasında böyle bir konuyla ilgili bilgiye rastlamadım. ancak yine de ilginç olan eğer böyle bir şey gerçekse -ki gerçek olsa bile "benim pc kullanıcım işini bilir" diyen bill gates'i arkamıza destek alarak- herhangi bir kırıcı programla birçok kullanıcı bu sorunun önüne geçebilir ya da geçtiğini düşünebilir ve hatta kalıcı ama legal olmayan bir çözüm bulabilir. amma ve lakin; pc'yi kullanırken solitaire oynamaktan word'te ilgili makamlara yazılar yazmaktan öte gitmeyen kullanıcıları ve küçük çaptaki şirketleri ciddi anlamda ama gerçekten ciddi anlamda dara sokacak bir tehlike olduğu ortada. gerçi ne çok spam gelmişti "10 ağustosta hotmail paralı olacak", "msn bu maili forward etmeyenlere dava açacak" diye. ve yine gerçi bu ismi lazım değil şirket belki buna benzer bir spam taktiğiyle daha fazla müşteriye ulaşmaya çalışıyor. nasıl olsa korkular insanları yönlendirmede en kolay yol. ve son "gerçi": bu konuyla ilgili bir bildiri, azurenus arkadaş tarafından değinilmiş fakat bu baş satırlarda bahsettiğim ismi lazım değil firmanın açıklamasından biraz farklı kalıyor.

 2. 2
  ahmet88
  Emekli

  --->: Microsoft korsan işletim sistemlerini kapatacak. 20 Şubat son gün.

  Reklam  ya bu forum yudumla ne biçim bi forum ya

  tamam bizde konuyu kapatırız alah alah 3. 3
  hotoglu529
  Üye
  ya arkadaşlar bende bu korcan işletim sisteminden birşey anlamıyom ben bilgisayarı alalı iki sene oldu yaklaşık ben bi kaç kez format attım format cd sinide bilgisayar hocamdan almıştım epey oldu alalı şifresi falanda var zaten şifresiz yüklemiyor şimdi benimki korsan mı yani şubatta benimkide kapanacakmı kapanacaksın nasıl açtıracaz korsan olmayanını mı alacaz 4. 4
  ahmet88
  Emekli
  YA KARDEŞİM BEN BÜYLE ŞEYLERE FAZLA İNANMIYOM 20 ŞUBATI BEKLİYECEGİZ


  Reklam Yasaktır.

 5. 5
  Down13
  Yeni Üye
  Konu güncel değil,20 Şubat 2007 tarihi kastedilen bir haber,yani geçen senenin şubat 20'si için söylenmiş...

 6. 6
  P®ens
  !! Cümle Mühendisi !!
  Alıntı ahmet88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ya bu forum yudumla ne biçim bi forum ya

  tamam bizde konuyu kapatırız alah alah
  Eleştirilerinde uygun dil kullanman gerekir. Yudumla görüp görebileceğin en kaliteli forumdur.Konuna cevap yazılmadığı icin böyle bir yorum yapman acıtğın konunun kalitesizliğidir.
  Böyle birşey zaten yapıldı.
  Ve pek bi etkili olmadı demek ki bu yüzden kimsenin umrunda değil.


 7. 7
  _otistiq_
  Üye
  bizim bir arkadaşın pc sinde de öle bir bilgi çıkıyor

 8. 8
  admin86
  Yeni Üye
  legal xp var arkadasım onu kur böyle sorunu olan arkadaslar legal xp programı işinizi görüyor vista için de program geliştiriyoruz var bi kaçtane program ama düzen tutmuyor

 9. 9
  ^SONER^
  Emekli
  En güzelini P®ens zaten söylemiş;)


 10. 10
  irfancicek
  Üye
  vatandaşın bir tanesi gelmiş tam bir yıl önceki haberle ilgili konu açmış d,iğerleride ona yorum yapmış. ya kardeşlerim bahsi geçen 20 şubat; 20 şubat 2007 tarihi microsoft o tarihte kb905494 nolu bir güncelleme yayınladı otomatik güncelleme ile bu yazılım korsan xp lerde yazılımınız korsan uyarısı verilmesine sebeb olmaktadırç Bu yama hala yayında olup buna yakalanmak istemiyorsanız otomatik güncelleştirmelerin bana sor şeklinde ayarlamanızı bu güncellştirme çıktığında ise bu güncellştirme için bşirdaha beni uyarma seçeneğini seçmenizi akabinde güncelleştirmenizi tekra otomatik hale getirmenizi öneririm. yeterki tekrar yazıyorum kb905494 (yanlış hatırlamıyorsam9 nolu yamanın inmesini engelleyin.


  sevgili mod yada admin kardeşlerim artık bu konuyu kapatabilirmiyiz

 11. 11
  ICEEXOL
  Özel Üye

  --->: Microsoft korsan işletim sistemlerini kapatacak. 20 Şubat son gün.

  Reklam  Yani bravo.1 sene geriden geliyorsunuz,sonra foruma dil uzatıyorsunuz.:)

Konu Kapatılmıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi