Otomatik Format Atmak - XP

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Otomatik Format Atmak - XP ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  KAPLAN
  Usta Üye
  Reklam

  Otomatik Format Atmak - XP

  Reklam  Otomatik Format Atmak - XP

  Forum Alev


  Çoğu bilgisayar kullanıcısının en büyük baş ağrılarından biri olan "Bilgisayar Formatlama" işleminin sorunsuz, adımsız ve tek bir işlem ile nasıl yapılabileceğini anlatacağız.
  Yapılan işlemlerin hepsi yasal olup, sadece kurulum aşamasındaki tüm adımları 1 kereye mahsus gerçekleştirip, daha sonraki kurulumlarda hiç bir basamağa takılmadan işlemi gerçekleştirme yöntemini anlatmaktadır.

  Şimdi ilk yapmanız gereken elinizdeki mevcut XP kurulum CD' sinde E:\SUPPORT\Tools içerisindeki "DEPLOY"u masaüstüne kopyalamak. Daha Sonra bunu çift tıklıyoruz (sıkıştırılmıştır). İçinde "setupmgr.exe" bulunmakta. Bunu da sürükleyerek masaüstüne bırakın. Görüldüğü gibi setup dosyası oldu. Çift tıkla***** çalıştırıyoruz bunu. Bize aynı kurulumdaki gibi sorular soracaktır. İlkine ileri diyerek geçiyoruz. Bir sonrakine "Yenibir yanıt dosyası oluştur" seçiliyken ileri diyoruz. Bundan sonraki adıma ise "Windows katılımsız yükleme" yi seçerek ileri diyoruz. Windows Xp Professional seçiliyken ileri diyoruz (bunu kurmak istediğiniz işletim sistemine göre değiştirebilirsiniz). Bir ileriki adım menüsünnde "Tam otomatik" diyoruz ki tam otomatik kursun. Bu aşamdan sonra çıkan bölüme de "Hayır, bu yanıt dosyası bi CD'den yüklemek için kullanılacak" ı işaretliyoruz ve ileri diyoruz. Karşımıza Lisans Sözleşmesi gelecektir. F8'e basıp kabul edip ileri diyoruz. Geri kalan seçenekler sizin kişisel ayarlarınız. Bu adımlarıda kendinize göre düzenleyip devam ediyoruz.
  En son basamakta "SON" dediğinizde küçük bir pencere çıkıcaktır. "C:\********s and settings\SERİKAİL\Desktop\unattend.txt" şeklinde dizine kayıt edilecektir. Bu dosyayı "C:\********s and Settings\SERİKAİL\Desktop\winnt.sif "şeklinde değiştiriyoruz.

  Şimdi masa üstünüze iki yeni simge eklendi. Bunlardan "msdos" şeklinde olan ile herhangi bir işimiz yok. Diğerini; "winnt" yi Word Pad ile açıp en üstte ki şu seçenekleri buluyoruz:

  ;SetupMgrTag
  [ data] AutoPartition=1
  MsDosInitiated="0"
  UnattendedInstall="Yes"

  Bunlarda küçük bir değişiklik yapıcaz; AutoPartition=0 sıfır değerini alacak. Değişikliği yapıp kaydediyoruz. Bu çok önemlidir. Bunu 0 yapmazsanız D:\ bölümü silinecektir. O sebepten bu değeri düzenlemeyi ihmal etmeyiniz!
  Sırada bizim normal XP CD'mizin iSO'sunu almaya geldi. Ben bunu WinISO adlı programla yaptım. Bu aşamada, kendi kullandığınız Program da işinizi görecektir. Şimdi XP'nin iSO 'sunu alın masaüstüne. Aldıktan sonra yaptıgımız iSO 'yu WinISO ile[ya da kendi iSO düzenleyicinizle] açın. I386 klasörüne gelin ve içerisine winnet yi sürükleyip bırakın.

  Sonda kaydedip çıkın. Şimbu bu iSO 'yu boş bir cd ye yazdırın. Tam otomatik XP cd miz hazır. Artık CD'yi takıp adımsız olarak XP kurulumu gerçekleştirebilirsiniz


  Alıntıdır...

 2. 2
  fbauk3
  Emekli

  --->: Otomatik Format Atmak - XP

  Reklam  biraz karışık geldi bana ama saol 3. 3
  makena
  Yeni Üye
  Evet Sağaolasın Gerçekten çok Yarrarlı Yani Fayıdalı Bir Payılaşım Ellerine Sağalık... 4. 4
  hakankarakas
  Yeni Üye
  bazı yerlerdeki yazıları okuyamıyorum neden acaba??

 5. 5
  KAPLAN
  Usta Üye
  Alıntı hakankarakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bazı yerlerdeki yazıları okuyamıyorum neden acaba??

  Sorununuzu Daha Açık Dile Getırırsenız Belkı cozum Bulabılırız...


 6. 6
  oquzbea99
  Yeni Üye
  Wistası Yokmu???? Paylasırsanız Çoook İyi 0ldu..

+ Yorum Gönder
xp format atma için otomatik program
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi