Oturum açma ekranındaki bazı hesapların gizlenmesi

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Oturum açma ekranındaki bazı hesapların gizlenmesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RocKFoREveR
  Emekli
  Reklam

  Oturum açma ekranındaki bazı hesapların gizlenmesi

  Reklam  Oturum açma ekranındaki bazı hesapların gizlenmesi

  Forum Alev
  Windows XP oturum açma ekranı sistemdeki kullanıcı adlarının açığa çıkması na neden olur. Birden fazla kullanı cı tarafından paylaşılan PClerde sistem yönetimi için özel olarak oluşturulan kullanıcılardan birini gizlemek akıllıca olabilir.

  İpucu: Gerekli değişiklik Başlat / Çalıştı r menüsünden regedit komutunu çalıştırarak ulaşabileceğiniz Kayıt Defteri Düzenleyicisi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

  HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogonSpecialAccounts UserList

  anahtarını seçin ve burada Düzen / Yeni / DWORD değeriyle yeni bir kayıt oluşturun. Bu kayda gizlemek istediğiniz ve yönetici hakları- na sahip olan kullanıcının adını verin. Daha sonra Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkın. Sistemi yeniden başlattı- ğınızda Windows XP artık bu hesabı oturum açma ekranında görüntülemeyecektir. Ancak yine de bu hesaptan yararlanmak istediğinizde bu pencerede [CTRL]+[Alt]+[Del] tuş bileşimiyle kullanıcı adı ve parolayı girebileceğiniz iletişim penceresinin ekrana gelmesini sağlayabilirsiniz. Eski ayarlara geri dönmek için Kayıt Defterinde az önce oluşturulan DWORD değerini silmeniz yeterli.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Oturum açma ekranındaki bazı hesapların gizlenmesi

  Reklam  aslında bilgisayar ilk kurulurken admin olarak ayarlanması daha iyidir böylelikle ilk kurulumdan itibaren yönetici durumunda olursunuz yani ek kullanıcıları da böylelikle kapatmış olursunuz kişi isterse guest yani misafir oturumunu etkinleştirebilir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi