Windows' un Açılışını Hızlandırın (Startup Cop Lot)

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Windows' un Açılışını Hızlandırın (Startup Cop Lot) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  simarrs
  Yeni Üye
  Reklam

  Windows' un Açılışını Hızlandırın (Startup Cop Lot)

  Reklam  Windows' un Açılışını Hızlandırın (Startup Cop Lot)

  Forum Alev
  Windows' un Açılışını Hızlandırın (Startup Cop Lot)


  WİNDOWS' UN BAŞLANGICINDAKİ ÇALIŞMASINI İSTEMEDİĞİNİZ PROGRAMLARI TEMİZLEME: STARTUP COP LOT PROGRAMI İLE BAŞLANGIÇTAKİ TÜM PROGRAMLARI KOLAYCA KALDIRIN EDİN WİNDOWS HIZLI AÇILIP KAPANSIN.
  WİNDOWS' un açılışındaki istemediğiniz programları temizleyerek windowsun açılış ve kapanış sürelerini en aza indiren çok güzel ve kullanımı çok kolay bir program olan startup cop lot adlı programı tüm detayları ile size anlatmaya çalışacağım. Program çok sade ve çok pratik, kullanımı da bir o kadar kolay. Programı (http://www.windows-startup-cop.com/download.html) bu adresten indirerek bilgisayarınıza yükleyin, karşınıza programın yukarıdaki ana penceresi açılacak, Pencerenin solunda bulunan "current user" bölümünde geçerli kullanıcılar için windowsun başlangıcında çalışan programlar yer alır, buraya tıkladığınızda sağ pencerede başlangıçta çalışan programlar gözükür. Alttaki resim.
  Pencerenin solunda bulunan "all user" bölümünde de tüm kullanıcılar için windows un başlangıcında çalışan programlar yer alır, buraya tıkladığınızda sağ pencerede başlangıçta çalışan programlar gözükür. Alttaki resim.
  Yukarıda windows un başlangıcında tüm kullanıcılar ve geçerli kullanıcılar için çalışan programlardan kaldırmak istediğimiz programı maus yardımıyla seçip, programın üst kısmındaki menüsünde kırmızı çarpı işareti bulunan butonuna basın ve karşınıza çıkan dialog penceresindeki yes butonuna tıklayın.
  Programınla windows un başlangıcında başlamasını istemediğiniz tüm programları kaldırdıktan sonra üst bölümünde bulunan apply (kaydet) butonuna tıklayarak kaydedin. Programla başlangıçtan sildiğiniz programlar açılışta çalışmayarak windows un hızlı açılıp kapanması sağlanacaktır. Windowsun başlangıcında sildiğiniz bu programları manuel olarak istediğiniz zaman çalıştırabilirsiniz. Ben burda bu programla başlangıçta çalışan tüm programları sildim. Sadece antivirüs programı ve current user (geçerli kullanıcı) ctfmon.exe (microsoft office' e ait bir araçtır. Farklı Kullanıcı Giriş Türü Metin Giriş İşlemcisi'ni (TIP), Microsoft Office Dil Çubuğu'nu etkinleştirir, etkin pencereleri izler ve konuşma tanıma, el yazısı tanıma, klavye, çeviri ve diğer alternatif kullanıcı girişi teknolojileri için metin girişi hizmeti sağlar.) adlı windows bileşenini silmedim. Sizde ctfmon.exe ve antivirüs varsa firewall (güvenlik) programlarını başlangıçtan kaldırmayın. Alttaki resimler.

  Programı kapatma penceresine tıkladığınızda sizden yaptığınız değişikliklerin bir yedeğini almanısı ister,
  Dosya adı menüsüne bir isim vererek kaydet butonuna tıklayın. Programla yaptığınız hiçbir değişiklikte sorun çıkmaz, ancak bir sorun çıkması durumunda file menüsüne tıklayın, açılan menüde open backup configurasyon a tıklarsanız, aldığınız yedeği kaydettiğiniz yerden yedek dosyayı seçin ve geri yükleyin. Artık windows unuz daha hızlı açılacak daha hızlı kapanacak
  %100 Garanti,deneyin ve görün..

  http://www.windows-startup-cop.com/scopilot.exe 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Windows' un Açılışını Hızlandırın (Startup Cop Lot)

  Reklam  Bu açılış hızı daha çok pc açılırken beklemekten kurtulmak içindir ve buda bizi bekleme derdinden kurtarır özellikle acil bir işiniz çıktığında pc açılışını beklemek oldukça sinir bozucu olabiliyor bu durumdan kurtulmak için yukardaki yönergeleri izlemek ve bunu yapmak mümkündür+ Yorum Gönder
windows xp hızlı açılıp kapansın
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi