Magina(Anti-Mage) (World Of Warcraft)

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve World of Warcraft online Bölümünden Magina(Anti-Mage) (World Of Warcraft) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Magina(Anti-Mage) (World Of Warcraft)

  Reklam  Magina(Anti-Mage) (World Of Warcraft)

  Forum Alev
  Hero Hakkında Bilgi

  Ismınden anlaşıldığı gibi, anti-mage yani büyücülerin baş düşmanıdır arkadaş, her vurduğunda karşı tarafın manasını yok eder, büyülerden az hasar alabilir ve son özelliği (ultimate) ile karşı tarafın nekadar manası yoksa o kadar fazla hasar verir. Anti-Mage oyunda blink edebilen nadir herolardan biridir, sizin ufak mesafede ışınlanmanızı sağlar, ve oyundaki en iyi kaçış mekanizmalarından biridir.
  Zaten Anti-Mage bir zamanlar bütün ap oyunlarda seçilen bir heroydu, iyi yanıda gücünü hiç kaybetmemiş olması ama oynanması ve ustalaşması çok zor bir herodur. Bu guide ile sizi geliştirme açısıdan yardım olucağım.
  Güçlü yanları

  Oyundaki Koşu Hızı olarak en hılzı 2. hero
  Baz hasarı ortalamanın üstünde
  Mana Break oyun bası ve ortaların çok etkili
  Mana Void hiçbir zaman gücünü kaybetmiyor, int heroları bir seferde almanızı sağlıyor.
  Oyundaki en iyi kaçış mekanizmasına sahip.


  Zayıf yanları

  Başlangıç Canı ve Manası çok düsük
  Melee hero olması kombatta direk ona odaklanılması saglıyor, zayıf oldugundan dolayıda hayatta kalma sansı dusuk.
  Takım etkili özellikleri yok, Çoğunlukla 1v1 için.
  Başka bir orb effect kullanamiyor.

  skiller hakkında

  Mana Break

  Each attack burns mana based on spell level.
  Level 1 - 16 mana per hit. (+10 physical damage)
  Level 2 - 32 mana per hit. (+19 physical damage)
  Level 3 - 48 mana per hit. (+29 physical damage)
  Level 4 - 64 mana per hit. (+38 physical damage)
  Orb effect.
  Passive

  Bu özellik Magina'yı Anti Mage yapan özelliktir, her vurduğunuzda karşı tarafın manasını yok edersiniz, ve extra hasar koyarsınız. Orb effectir bu yuzden item secerken orb effect olmamasına dikkat edicegiz.

  Blink

  Short distance teleportation that allows one to move in and out of combat.
  Costs 60 mana.

  Level 1 - 12 second cooldown.
  Level 2 - 9 second cooldown.
  Level 3 - 7 second cooldown.
  Level 4 - 5 second cooldown.

  Level 1: 60 mana, 12 sec cooldown.
  Level 2: 60 mana, 9 sec cooldown.
  Level 3: 60 mana, 7 sec cooldown.
  Level 4: 60 mana, 5 sec cooldown.

  Bu buyu sizin savasa girip çıkmanıza, kaçmanıza ve kovalamanıza yarıyacaktır, daha ilerde bu özelliğin kullanımı ve nasıl neryee blinkleceğiniz göstereceğim.

  Blink Ile kaçabildiğiniz Büyüler.

  * Storm Bolt, Magic Missile, etc
  * Shadow Strike
  * Omnislash
  * Assassinate
  * Missile
  * Spirit Lance
  * Spawn Spiderling
  * Rupture
  * Shruiken Toss  Spell Shield

  Level 1 - Reduces magic damage by 10%.
  Level 2 - Reduces magic damage by 20%.
  Level 3 - Reduces magic damage by 30%.
  Level 4 - Reduces magic damage by 40%.

  Passive

  Bu özellik, sizin büyülerden daha az hasar almanızı sağlar, kısaca mana break, mana void ve bu özelliginiz ile büyücülerin korkulu rüyası olursunuz.

  Mana Void

  Creates a powerful void in an enemy unit caused by a lack of mana. For each mana point missing, the unit takes damage.

  Level 1 - .6 damage per mana point missing.
  Level 2 - .85 damage per mana point missing.
  Level 3 - 1.1 damage per mana point missing.

  Cooldown: 120 seconds.

  Level 1: 175 mana, 120 sec cooldown.
  Level 2: 225 mana, 120 sec cooldown.
  Level 3: 275 mana, 120 sec cooldown.

  Iste, Mana Void, Mana break özelliğinizin combosu, karşı tarafın manasını nekadar çok azaltırsanız vericeğiniz hasar okadar yuksek olucaktır. Bu buyu o kadar guçludurki butun oyun boyunca etkisini kaybetmez. Size nasıl çalıştığını anlatıyım; mesela karşımızda Lich var, canı 1500, manası 2000. Manası full ise ultimiz (lvl 3 diye hesab ediyoruz) ona 0 hasar koyar, manası 1000/2000 ise, ona 1000 hasar koyar, ve 500 canı kalır, manası 0/2000 ise ona 2000 hasar koyar ve lich ölür. Unutmadan soyliyim, Mana Void, karşı tarafa ufak bir stun koyar ve karşı taraf buyu yapıyorsa, mesela sand king, ulti atiyor, onun ultisi keser.

  Skill Build

  Level 1- Blink
  Level 2- Mana Break
  Level 3- Mana Break
  Level 4- Blink
  Level 5- Mana Break
  Level 6- Mana Void
  Level 7- Mana Break
  Level 8- Blink
  Level 9- Blink
  Level 10- Spell Shield
  Level 11- Mana Void
  Level 12-14- Spell Shield
  Level 15- Stats
  Level 16- Mana Void
  Level 17-25- Stats

  Benim Anti-Mage için bildiğim baska bir build yok, 5.84 ten beri bu build kullanılıyor, bazen blinki 1 tutup stats verebilir, veya karsınızdaki rakibe göre 1 blink spell shield verebilirsiniz, ama benim tercihim Blink+Break i iyi kullanabilmek için 2sinide fullemenizdir.


  Item Build

  Başlangıç

  extradan zorlanıyorsanız

  Core Item Build:

  Perma Bash Build:

  Guinsoo Support Build (ileri düzeydeki arkadaslara tavsiye ederim)

  Item Build Hakkında Bilgi:

  Simdi herkes merak ediyordur, neden Mekasm ve Linken, Anti Mage in en buyuk zaafiyeti, defansif özellikleri yok yani canı az ve kolay ölebilir, bu yuzden onun öldürme potansiyelini arttırmak için önce onu hayatta tutmamız lazım.

  Öncelikle Mekasma bakalım, öncelikle mekasm anti-mage e armour veriyor yani, siz kulelerin arasından koşup adamı kovalarken, sizin daha az hasar almanızı sağlayacaktır. Heroya vuruken creeplerin size vurmasıda var, butun bunlar için size armour lazım olucaktır ve mekasm'ın içinde bulunan chain mail size bunu verir.

  Ayrıcana, Anti ye stats lazımdır, manası ve canı dusuktur, mekasm bunu sağlar. Kısaca Mekasm antinin bütün doğal ihtiyaçlarını karşılar, extra regen, mana, can, ve armour. Unutmadan soyliyim, Mekasm'ın aktive edilen özelligi sizi 250 iyilestirir ve +2 armour verir, kısaca mekasm kolay alınabilcke bir item ve antinin bütün ihtiyaclarini karsılar.

  Bazilari kesin cıkıp sorucaktır, neden Vanguard degil, vanguard antiye regen, can ve hasar bloklama sansı verir, ama antinin ihtiyacı statstır, ve bakıldıgında uzun donemde armour, bloklama sansından iyidir. Ustelik mekasmın aktive edilen özelligi vanguardla kıyaslama kabul ettirtmez.
  Fiyat olarak mekasm 2430, vanguard 2275, ama mekasmın istedigi itemlar ucuzdur ve alaması cok kolaydır. hem blink hemde heal, mana problem olur demeyin, onun içinde linken var.

  Linken Anti Mage', daha fazla stats, daha fazla regen, ve en önemlisi, Spell Block verir, her 1 dakka içinde 1 büyüyü yemezsiniz. 15 stats bir kere, hiç küçümsenicek bir özellik değildir, ve preservance'ın diger bir parcası olan void stone ilede mana problemleriniz cözülür. Son olarak Spell Block, deneyimsiz oyuncular tarafından önemsenmez bir özelliktir, ama totalde baktıgınızda savasta sizi kurtarır, hex i veya stunı yemezsiniz ve hayatta kalırsınız. Bazılarınız soyliyecekir, ya 3 sefer beni hexlerlerse, genelde bu olmaz, veya olması çok dusuk ihtimaldir. Işte bu nedenlerle Mekasm+Linken.

  Butterfly

  Kesinlikle bütün Agi herolarının istedigi ve en çok yararlandığı itemlardan biridir, Anti mage için +60 damage, +%60 IAS, +%30 evasion + AC verir.
  Karşı tarafın manasını çabuk bitirmek, yüksek hasar vermek ve de az hasar almak istiyorsanız buttlerfly tercihiniz olmalı.

  Monkey King Bar (Mkb)

  Anti Mage için gene çok iyi bir item %15 IAS +75 damage ve % 30 sansla karşı tarafa 100 Damage+0.1s stun koyma sansı verir, karsınızda, channeling buyu yapan herolar varsa (sand king, enigma, bane) çıkmanızı öneririm. butterfly üstünede çıktığınızda çok etkili bir silahtır.

  Bruza

  +75 damage %20 sansla x2.2 fazla hasar (critic) sonuçta kim daha fazla hasar koymak istemez.

  Cranium Basher

  30 damage, 3 str, %15 sansla 25 damage+1.1s stun, sonuçta anti mage için iyi bir item ama ben açıkcası bash koymaktansa hasar koymayı tercih ederim.

  Radiance

  +60 damage %8 evasion, +35 damage aoe aura, acıkcası, anti ye radiance çıkma taraftarı değilim, oyun baslarında etkili bir silah ama oyunun sonlarına doğru etkisi kaybediyor.

  Lane Seçimi, ve Size gelebilcek iyi dostlar

  Crystal Maiden- Frost Bite ve Frost Nova, Blink ve Mana break ile karsı tarafı yok edersiniz.

  Rhasta- Shackles, Voodo, sanırım söylicek baska bisi yok

  Furion- Sprout (ağaç içinde tutma) blink olursunuz ve karsınızdakini kesersiniz.

  Omniknight- Repel, Heal ve Degen Aura, kısaca sizi hayatta tutar, repel ile buyulerden hasar yemezsiniz ve degen aura ile karsı tarafı yakalarsınız.

  Chen- Karsı tarafı yavaslatması, ve extra hasar vermeniz.


  Kısaca, fikri aldınız bu tarz herolar size yardımı dokunur.


  Nasıl Karşı Tarafa Blink edip saldırmalıyız (Blink and Break)?

  Sizin en önemli harass taktiginiz karşı tarafa blink olup, onun manasını bitirip geri kaçmanızdır ama saldırmadan önemli olan karşı tarafın özelliklerini bilmeniz, hangi buyuleri var, manası ne kadar ve canı ne kadar.

  Mesela lichi örnek alalım, size onceden frost nova attı, ve biliyorsunuz ki frost novası yok, ozaman onun arkasına blink olun ve ona vurun. Eger forst novası varken blink olursanız, size frost nova atar, yavaslarsınız, üstünede chain frost atarsa sizi öldürebilirde, bu yuzden karsı tarafa saldırmadan önce büyülerini kullandımı, manasını ne kadar, gibi hesaplar yapın öyle saldırın. Genelde hedefleriniz Int heroları olmalı, erken levellarda meele, str heroları sizi acıtabilir.

  Pugna: Oyun baslarında size sorun olabilir ama ilerde sizin için kolay bir yemek olucaktır, oyun basında 1 decrepify verdiginde sizi kesmesi kolay olabilir, bu yuzden baslarda saldırırken dikkat edin.

  Zeus: Oyun basları için gene tehlikeli bir hero, yıldırımları ile sizi mahfedebilir, ona saldırken manasına ve canına dikakt edin.

  Lich: Aynen oyun baslarında size tehlike yaratabilcek bir hero,sadece frost novası cooldown da iken saldırın.

  Krobelus: Sizin için kolay bir yemek, Swarmı attıktan sonra saldırın, canınız az ise girismeyin, süpriz bir silence ile bütün planlarınızı bozabilir.

  Viper: Agility heroları sizin için kolay lokma olabilir ama, viper sizin için tam bir dusman, uzak durun, hersekilde sizi alabilir ( early harras, skin ve viper strike, uzak durun )

  size fikir vermek için bazı heroları yazdım, sonucta kendi deneyimlerinizle görüceksiniz, agility heroları ve int heroları sızın için daha kolay olucaktır ama dikkat etmeniz gerekir.

  Strateji:

  Early Game (Oyun Başları, lvl 1-7)

  Mumkunse (5v5) tek basınıza olmayın ve yanınızda Stun veya Hex, veya tutabilen biri ile gidin ve blink+break yaparak rakibiniz manasını bitirin. Eger tek kaldıysanız, karsınıza enchantress veya viper gelirse yardım isteyin, lvl 6 ya kadar last/deny ve karsı heroya blink olup manasını btirmeye çalısın ama dikakt edin siz blink etmeden once buyulerini harcasınlar. level 6 oldugunuzda gank etmeye gidin ve kotu oyuncular varsa avlayın, iyi rakipleriniz varsa onları yıpratın. Unutmayın kendi tarafında tek kasmanız size bir yarar getirmez bir an once rakiplerinize saldırıp onları biktirip korkutmanız gerekir bu sayede ilerde rakiplerinize blink oldugunuza kaçarlar ve savastan duserler.

  Mumkun oldugunca olmemeye çalısın ve maksimum experiance alın. lvl 8-10 arası gucunuzu bira olsada yitirirsiniz ve ilk seviye mana void yetersiz kalır bu yuzden 11 olmaya calısın ve en kısa surede mekasmı bıtırmeye çalısın.

  Mid Game (oyun orataları lvl11-16)

  Bu seviyelerde bolca, ganke ve rakiplerinizi yıpratmaya gidin, tower pushlamaya, almaya gidiceginiz zaman takımınıza yardım edin ve yardımdan kaçınmayın. Kaçan herolar varsa, yakalayabilcekseniz kovalayın, mekasm bittiginden ve linken itemlarinida toplamaya basladıgınızdan kuleler sizi fazla yıpratmıyacaktır.
  Level kazanmaya çalısın ve rakiplerinizin sizden korkmalarını saglayın bu sayede psikolojik avatanjı elde edersiniz.

  Late Game (oyun sonları lvl16-20)

  Bu build ile baslarda çok gank ve bunun ustunden oyunu domine etme sansı verir, eger bunu uygulayamadıysanız biraz zorlanabilirsiniz, ama bu seviyelerde bir damage item toplamaya calısın mesela, Butterfly/MKB/Buriza.

  1.blink
  2.spell shield
  3.break
  4.break
  5.break
  6.void
  7.break
  8.karsıya baglı shield veya blink
  9.karsıya baglı shield veya blink
  10.karsıya baglı shield veya blink
  11.void

  ama benim tercihim shield yerine blinki fullemektir, sonucta antinin en büyük harass gücü, blink+break tir.  Alıntı:meka ve Linkendan sonra - Roshan Amca müsait olursa Aegis - Divine yapmak nasıl olur. Blink gibi bir escape skill ve linken gibi bir kurtarici ile güzel olur bence.  dogru bir yaklasım, ama bizim insanımız antiyi bir carrier hero olarak goruyor ama esasında degildir, bırakalım Dr Aegisi, bone veya viper veya troll yapsın esas carrier hero onlardır.


  Spell resistance Anti-Mage de nasıldır, hood ve spell shieldimiz varsa ne kadar buyuden az hasar alırız?

  spell resistance için detaylı bilgi
  Anti-Mage:
  Spell Shield level 4 gives 40% more spell resistance

  No Items and skills: 25%
  Cloak only: 36.25%
  Hood only: 47.5%
  Spell Shield only: 55%
  Cloak and Spell Shield stacked: 61.75%
  Hood and Spell Shield stacked: 68.5%

  sonucta anti mage spell shield ile % 55 resistance alıyor
  cloak + spell shield % 61 ve hood+ spell shield % 68.5

  kısaca hood + % 35 ama bize %23.5 extradan resistance veriyor.

  normal herolarda ise zaten hero armourdan her hero % 25 resistance alır, hood cıkarsak % 47.5 olur, buda neredeyse buyulerden yarım hasar alma anlamına gelir. acıkcası, % 23.5 luk daha az buyu yememek hood cıkmaz gereksiz, maliyeti cok yuksek ama yanında 8 regen de alıyoruz, genede bize stats daha cok lazım. 2. 2
  albatros91
  Üye

  --->: Magina(Anti-Mage) (World Of Warcraft)

  Reklam  helal be manyak yazmısın baba 3. 3
  albaytrex
  Emekli
  walla guzel olmus eline saglık bence en iyi hero zeus :D kolay kolay baslarda lwl kastırmaz:D+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi