Facebook Uygulama Geliştirme

+ Yorum Gönder
MSN ve Chat Programları ve Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc Bölümünden Facebook Uygulama Geliştirme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Facebook Uygulama Geliştirme

  Reklam  Facebook Uygulama Geliştirme

  Forum Alev
  Facebook Uygulama Geliştirme


  Gerekenler - Önhazırlık

  Sunduğunuz Linkler gizli tutuluyor..
  Aylar önce Facebooka uygulama geliştirmeye kısa süreli merak sarmıştım ve Facebook Application Geliştirme Başlangıç ve Kurulumbaşlığıyla bir yazı yazmıştım.Bu yazım çok okundu ve bu yazı sayesinde Facebook uygulama geliştirme iş teklifleri dahi aldım,onlarca hevesli insan geldi onlarla konuştum biraz yardımda bulundum, yol gösterdim.Fakat bunlar olurken facebooka olan ilgimi kaybettim ve şöyle eliyüzü düzgün bir uygulama geliştirmedim.Geçen hafta ise üniversiteden iki arkadaşım proje derslerinde Facebook uygulaması geliştiriceklermiş ve benim makaleye ulaşmışlar.Neyse birlikte oturduk projeyi yaptık bitirdik.Ve gerçektende hoşuma gitti basit ve güzeldi Facebook uygulaması geliştirmek.

  Final haftasında olmasak oturup ne bulursam fikir iyi veya kötü bişeyler yapacam. Kendimi kaptırmamak için bende yol gösterici makaleler yazayım dedim.Bu yazımda Facebook uygulama geliştirmek için ne gerekir onları paylaşacağım.  • İlk önce bu bir yazılım projesidir.Yazılımla alakanız yoksa sadece fikriniz varsa programlama bilen bi arkadaşınızı birini bulun, Programlama bilmiyosanız boşuna heyecan yapmayın.Ah şöyle bişey olsa diye içinizden geçirin elbet biri sizin fikrinizi hayata geçirecektir,sizde arkadaş arasında benim fikrimdi bu diye muhabbet açarsınız.
  • İkinci olarak,Facebook için geliştirdiğiniz dosyalar mutlaka internet üzerinde bir alanda olmak zorundadır.Bu yüzden hosting nedir , FTP nedir ,nasıl dosya gönderilir bilmeniz veya öğrenmeniz gerekir.İlk başta bedava hostinglerden birinden yararlanabilirsiniz.
  • Beşinci adım ise uygulamamızın dosyalarının yanına (callback URL) Facebook Apisinin client dosyalarını kopyalamamız gerekir.Client dosyaları olmadan uygulamanız çalışmayacaktır.
  • Altıncı olarak , Facebook Apisini öğrenmeniz gerekiyor.Bunun için yegane kaynağınız Facebook Developer Wiki

  • sayfaları olacaktır.Özellikle mutlaka FMBLi kullanacağınız için derinlemesine inceleyin.
  Gerçekte ilk adımlarınız bunlar olacaktır.Bana mail atan yardım isteyen insanların çoğunun ya hostingi yoktu, ya client dosyaları uyumsuzdu veya programcılıktan hiç anlamıyorlardı.Ne yaptıklarını çözemiyorlardı.Artık ilk adımımızı yazdık.Devamıda gelecek.

  Şu iki hafta finallerim olduğu için yeni birşey yapamayacağım ama aklında güzel fikri olanları yorumlarda beklerim veya iletişimformundanda bana fikirlerini aktarabilirler. Birlikte güzel uygulamalar geliştirebiliriz.

  Ali Altuğ Koca
 2. Alev
  Özel Üye

  Facebook Uygulama Geliştirme Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi