Aytunç Altındal Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Yazarlar ve Şairler Bölümünden Aytunç Altındal Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Aytunç Altındal Kimdir?

  Reklam  Aytunç Altındal Kimdir?

  Forum Alev
  Aytunç Altındal  1945 yılında İstanbul'da doğdu. Bugüne kadar 16'sı telif, 11'i çeviri 27 kitabı, 400'den fazla makalesi yurtiçi ve yurtdışında yayınlandı.
  1969-1971 seneleri arası Gurnsey Writer's School'da, 1977 senesinden itibaren ise Fransa Sorbonne Üniversitesi Fransızca Eğitim Bölümü'nde tahsil gördü.
  1977'de Havass Yayınları'nı, 1980 yılında ise Süreç Yayınları'nı kurdu ve Süreç Dergisi'ni çıkardı. 1983'te İsviçre'de Modus Vivendi Kültür Merkezi'ni kurarak 10 yıl yönetti. 1989 yılında Rusya'da Kültür Danışmanlığı görevini yaptı.
  1992'de İngiltere Edinburg'taki International Academy for European and Christian Studies Akademisi'nde, Akademik Proje İdari Heyeti üyeliğine seçildi. Aynı yıl İngitere'de yayınlanan Three Faces of Jesus (Üç İsa) adlı kitabı dünyada yankılar uyandırdı. Daha sonra Rusça'ya çevrildi.
  1993'te International Society for The Study of European Ideas (Uluslararası Avrupa Düşünce Çalışmaları Topluluğu) Bilimsel Kurulu'na üye oldu. Aynı yıl Avusturya'nın Graz şehrindeki Karl?Franz Üniversitesi tarafından düzenlenen European Secular Legacy (Avrupa'nın Laik Vasiyeti) adlı uluslararası konferansta oturum ve bölüm başkanlığına seçildi.
  1995'te merkezi New York'ta bulunan Carnagie Council On Ethics and International Affairs örgütüne davet edilen ilk ve tek Türk Konuşmacı oldu.
  Aynı sene, New York'ta Birleşmiş Milletler bağlantılı Global Forum of Spiritual and Parliamentary Leaders on Human Survival (İnsan Yaşamından Sorumlu Ruhani ve Siyasi Liderler Global Forumu'nda) uluslararası danışman oldu.
  Ünlü Fizikçi Isaac Newton'un bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan Altındal, Uğur Mumcu'nun 'Sakıncasız' adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi.


 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Aytunç Altındal Kimdir?

  Reklam  televizyonladan sima olarak tanımayan yoktur herhalde din, konular , tarih ve politika alanlarında faaliyet göstermiş Çerkes asıllı Türk teolog, gazeteci, araştırmacı ve yazar. Dinler, felsefe, ezoterik ve gizli örgütler, ve benzeri konularda birçok makale ve kitap yazmıştır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi