Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Yazarlar ve Şairler Bölümünden Ahmet Şerif İzgören Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

  Reklam  Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

  Forum Alev
  1965 yılında İzmir’de doğdu. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni, 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü’nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaptı.

  1991 yılında ordudan istifa etti. Aynı yıl Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi’ni kurdu ve bu şubenin müdürü olarak dört yıl görev yaptı. Bu dönemde, Bursa’nın ilk kültür merkezini açtı. Türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkarttı. On altı tiyatro, müzik, resim kulübünün fahri başkanlığını yaptı.

  1995 yılında özel sektöre transfer oldu; iki ayrı firmada genel müdürlük yaptı. 1996 yılında AIESEC Yüksek Danışmanlar Konseyi Üyesi olarak hizmette bulundu. İngiltere (Sunley Management Center) ve Türkiye’de zaman yönetimi, finans, liderlik, beden dili, işletme yönetimi ve yönetim modelleri, satış ve pazarlama, iletişim, şirket fonksiyonları, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon, yaratıcı liderlik, benchmarking vb. konularda birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. Daha sonra bu alanlarda yurt içinde ve yurt dışında eğitimler verdi. Liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında yurt dışı da dâhil olmak üzere birçok üniversite ve platformda 500’ü aşkın seminer verdi. Hâlen bu konularda Türk ve yabancı birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

  İzgören, çalıştığı kurumlarda değişim yaratması ve sistem oluşturmasıyla tanındı. Kurucusu olduğu Academy International / İzgörenAkın Eğitim ve Danışmanlık firmasının 1996’dan beri; ELMA Yayınevi’nin (Akademi Artı Yayıncılık AŞ) 1999’dan beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindedir. Sekiz tanesi iş ve yönetim ile kişisel gelişim konularında olmak üzere on iki kitabı yayımlanmıştır. Bunlardan dokuz tanesi on binin üzerinde satılmıştır.

  Türkiye'de konusunda çalışan bir bilirkişi.

  Eserleri

  Avucunuzdaki Kelebek
  Geleceğin Organizasyonunu Yaratmak
  Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır
  Eyvah! İş Görüşmesi
  Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
  Süpermen ve Uğur Böceği
  Hıdır Kişisel Gelişiyor
  Eşikaltı Büyücüleri
  Uçan Halı Babam
  İş Yaşamında 100 Kanguru
  Sarı Siyah
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

  Reklam  Ahmet Şerif İzgüren bir çok meslekte ve alanda çalışmıştır. Çalıştığı kurumlarda değişimlere imza atması ile tanınmaktadır. Kültür alanında ve sanatsal alanlarda önemli başarıları bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi