Facebook nedir bilen varmı

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Yudumla ve Yeni Başlayanlar Acemiler Bölümünden Facebook nedir bilen varmı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  callipare
  Yeni Üye
  Reklam

  Facebook nedir bilen varmı

  Reklam  Facebook nedir bilen varmı

  Forum Alev
  arkadaşlar bu facebook nedir heryerde bunu duyuyorum bilen arkadaşlar bunu açıklarlarsa bizde ögrenmiş oluruz 2. 2
  elifizmir
  Özel Üye

  --->: facebook nedir bilen varmı

  Reklam  facebokk


  İnternetin yeni oyuncağı Facebook. Burada herşeyi yapmam mümkün. Nasıl mı? İnternetin yeni oyuncağı Facebook, izini kaybetmiş eski arkadaşları buluşturmakla kalmıyor, çeşitli interaktif uygulamalarla da birbirini tanısın tanımasın ortak zevkleri paylaşan insanları iletişime sokuyor. Hatta 'rakı sofrası' kurmak bile mümkün..

  ÇÖPÇATAN SİTELERİNE BENZEMİYOR

  Facebook, eski arkadaşlarıyla görüşemez hale gelenlere, onları geri kazanma ve yeni arkadaşlar edinme fırsatı sunuyor. Facebook, buna karşılık arkadaş arayanların buluştuğu çöpçatan sitelerine hiç benzemiyor. Sitedeki ortak yazışma alanları çok sayıda kullanıcının birbiriyle interaktif iletişim kurmasını hedefliyor. Facebook'ta insanlar birbirlerinin sayfalarından, ilgi alanlarını ve arkadaşlarını görebiliyor. Facebook'un en önemli "sosyalleşme" alanı ise gruplar. Facebook'ta hemen her konuda yüzlerce, binlerce üyesi olan sanal gruplar bulunuyor.

  Türkiye'de "Kaz dağlarında altın madenine hayır", "PKK'ya lanet okuyoruz" gibi güncel konuların yanı sıra, üniversitelere, liselere ait gruplar da bulunuyor. Bu grupların üyeleri, ortak ilgi alanlarına ya da ortak geçmişe sahip diğerleriyle tanışarak arkadaş oluyorlar.

  HEDİYE BİLE YOLLAYABİLİRSİNİZ

  Sitenin bir başka iletişim uygulaması, üyelerin birbirine hediye yollamasını sağlayan "gift", Türkçesiyle "hediyeler"... Facebook'un "hediye"leri, şampanya, çiçek, ayakkabı gibi küçük grafikler. Üyeler birbirlerine bu hediyelerden gönderip ilgi duyduklarını ya da önem verdiklerini gösteriyorlar. Facebook'ta ücretli hediyeler de var. Fiyatı 1 dolar civarında olan bu hediyeler kredi kartıyla satın alınabiliyor. Ücretli hediyelerin farkı, bedava grafiklerden daha kaliteli, daha büyük olmaları.

  'DÜRTMEK' DE MÜMKÜN

  "Poke" adını verilen yazılım ise kullanıcılara hiçbir mesaj yazmadan birbirlerini "dürtme" olanağı sağlıyor. Böylece bir başka kullanıcıya "Ben buradayım, seninle ilgileniyorum" diyebiliyorsunuz.

  YAN MASAYA BİR HAYDARİ

  Facebook'ta Türk bilgisayar programcıları tarafından Türk kullanıcılara yönelik olarak geliştirilen uygulamalar da var. Bunlardan en bilineni, "Rakı sofrası". Bu programı bilgisayarına kuran Facebook üyeleri, sanki gerçek hayatta rakı sofrasına oturmuşcasına, masa donatabiliyor ya da yan masaya Haydari, Şakşuka gibi mezeleri de gönderebiliyorlar.

  Modern insanın iletişim problemine çare oluyor

  Modernlik, birbirleriyle karşılaşamayan, tanımayan, ve konuşamayan insanlar yarattı. İşte bu insanlar yeniden konuşmaya çalışıyorlar... Bunun için de ellerinin altındaki teknolojilerden sonuna kadar yararlanıyorlar. Sanal alemde fiilen "karşılaşamasalar" da yeniden ilişki kuruyorlar. SMS'ler, MSN yazışmalarından sonra şimdi de fotoğraflı, "Facebook" yöntemiyle insanlar iletişim ihtiyacını sonuna kadar gidermeye çabalıyor.
  Facebook a üye olmak Çok kolay.

  www.facebook.com sitesine girdikten sonra sağ tarafta yeşil bir sing up yazısı göreceksiniz.Oraya tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen paneli doldurduktan sonra size bir doğrulama mail' gelecek.

  Üye işlemleri bittikten sonra kullanıcı adı ve şifrenizle siteye girebilir , guruplara üye olabilir veya oluşturulmuş gruplara katılabilirsiniz ...

  Kolay gelsin ...
 3. 3
  callipare
  Yeni Üye
  tşkl dostum saol biraz karıştırayım bakayım 4. 4
  Hitius
  Üye
  Buda facebookun ozellikelrinden biri.Gercekten işe yarıo.:) 5. 5
  masumkedi
  Yeni Üye
  çok güzel bir paylaşım teşekkürler babalara dikkat tabi :D emeğinize sağlık arkadaşlar

 6. 6
  cadu
  Yeni Üye
  ya iyi de ingilizce olduğundan bişi anlamıyorummmm ;(yardımcı olursanız sevinirim...

 7. 7
  _LoVeee_
  Üye
  evet ingilizce bende birşey anlamıyorum

 8. 8
  nnneslihannn
  Üye
  arkadaşlar konuşuyor ama bende bilmiyordum. çok teşekkürler

 9. 9
  nnneslihannn
  Üye
  facebook u türkçeye çeviren eklentiler var arkadaşlar...

 10. 10
  nnneslihannn
  Üye
  http://www.youtube.com/watch?v=TQUswER_ioYfacebook un nasıl türkçe yapılacağını bu adreste ayrıntılarıyla anlatıyor...

 11. 11
  Berrak2
  Emekli

  --->: facebook nedir bilen varmı

  Reklam  nnneslihannn arkadaşım forumda flood yapmak yasaktır lütfen forum kurallarını okur musunuz..http://www.yudumla.com/forum_kuralla...5.html?t=17435

 12. 12
  çirkin ördek
  Yeni Üye
  vallahi bende bilimiyorum ama galiba görüşemedigin arkadaş akraba varsa onları bulmana yardımcı oluyormuş öyle diyorlar vallah...umarım yardımcı olmuşumdur:p

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi