LYS Başvuru süreleri uzatıldı mı?

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve YGS-LYS Bölümünden LYS Başvuru süreleri uzatıldı mı? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  LYS Başvuru süreleri uzatıldı mı?

  Reklam  LYS Başvuru süreleri uzatıldı mı?

  Forum Alev
  2012 LYS Başvuru süreleri uzatıldı mı?  LYS Başvuru süreleri 30 Nisan 2012 tarihinde sona eriyor.Başvurusunu henüz yapmayan adaylar mutlaka yarın başvuru işlemlerini tamamlamalılar…
  YGS en az bir puan türünden 180 puan barajını aşan üniversite adayının katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ikinci aşaması Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) başvurular yarın sona erecek.

  LYS puan türleri ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen adayların, YGS’ye ek LYS’lerden tercih edecekleri yükseköğretim programları için gerekli olanlara da girmeleri gerekiyor.

  LYS için ayrı bir kılavuz bulunmuyor. 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu LYS’ler de dahil, ÖSYS sistemi ile ilgili tüm ilke ve kuralları içeriyor. Adayların başvuru yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

  LYS’ye katılma hakkı kazanan adaylar, beş ayrı kategoride yapılacak LYS’den hangilerine gireceklerine karar verdikten sonra LYS ücretini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Akbank ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın şubelerine yatırabilecek. Adaylar, katılacakları her bir LYS için 20 TL ödeyecek.

  Adaylar, sınav ücretini ödedikten sonra başvurularını bireysel olarak internetten veya başvuru merkezi olarak belirlenen okul müdürlüklerinden yapabilecek. İnternet konusunda deneyimli olmayan adayların, başvurularını başvuru merkezlerinden yapmaları öneriliyor. Başvuru merkezinden yapılacak başvuru işlemleri için 2 TL hizmet ücreti ödenecek.

  LYS’ler 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak. Adayların LYS sınav merkezi tercihleri, LYS başvuruları sırasında alınacak. Adaylar girmek istedikleri LYS’lerin hepsine aynı merkezde girecek. Bunun için her adaydan 2 sınav merkezi tercihi alınacak.

  Başvurusunu internet üzerinden bireysel olarak yapacak adayların “Başvurunuz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerekiyor.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: 2012 LYS Başvuru süreleri uzatıldı mı?

  Reklam  2012 yılındaki başvuru tarihleri her başvuru gibi ek zaman tanınabiliyor.Ama siz işinizi son ana bırakmadan zamanında yapın ki kafanız rahat etsin.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi