Hamur Tutma Çorbası > Bursa - Yöresel Yemekler

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Yöresel Yemekler Bölümünden Hamur Tutma Çorbası > Bursa - Yöresel Yemekler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Genç.bjk
  Bayan Üye
  Reklam

  Hamur Tutma Çorbası > Bursa - Yöresel Yemekler

  Reklam  Hamur Tutma Çorbası > Bursa - Yöresel Yemekler

  Forum Alev
  Hamur Tutma Çorbası (Bursa)  2 su bardağı un, 1 yumurta, 2 tatlı kaşığı tuz, 2 su bardağı yoğurt, 1 kaşık tereyağı, 1 tatlı kaşığı nane, 1 tutam maydanoz. Yapılışı için 1 su bardağı un, 1 yumurta, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 çay bardağı suyla hamur tutulur, hamur bıçak sırtı kalınlığında yufka olarak açılıp üzerine un serpilerek oklavaya sarılıp boydan boya kesilir. Düz bir dikdörtgen haline gelen kat kat hamur iki parmak eninde parçalara ayrılarak erişte inceliğinde kıyılır.
  Kıyılan hamurlar kaynar tuzlu suda haşlanır,yaklaşık beş dakika süreyle haşlanan erişteler ateşten alındıktan sonra bir miktar suyu süzgeçte süzülür üzerine bir bardak soğuk su dökülür.2 su bardağı yoğurt iyice çırpılır çorbanın suyuyla yavaş yavaş çorbanın içine ilave edilir. Başka bir kapta bir kaşık tereyağı eritilerek nane içine katılır ve çorbanın üzerine dökülür. Maydanoz yaprakları çorbanın üzerine ilave edilir. Bu şekilde sıcak veya soğuk olarak servis yapılır.
 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Hamur Tutma Çorbası > Bursa - Yöresel Yemekler

  Reklam  Çorbalar her yemekten önce özellikle akşam yemeklerinden önce yapılması gerektiği için farklı çorbalara gereksinim duyar yapmak isteriz. Bu çorba da yapılacaklar listesinde olabilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi