Reenkarnasyona İnanıyor Musunuz ?

Anketimiz: Reenkarnasyona İnanıyor Musunuz ?

Katılımcı sayısı
44. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • Evet inanıyorum

  3 6.82%
 • İnanıyordum fakat konudaki açıklamalardan dolayı fikrim değişti

  0 0%
 • Hayır inanmıyorum

  39 88.64%
 • Diğer(Belirtiniz)

  2 4.55%
+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Sohbet Forumları ve Yudumla Anket Bölümü Bölümünden Reenkarnasyona İnanıyor Musunuz ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  ÆSiя
  Özel Üye
  Reklam

  --->: Reenkarnasyona İnanıyor Musunuz ?

  Reklam  inanmıyorum ama kesin bir cevap vermek zor çünkü gerçekten ne var ne yok bilemezsiniz
  ForumAlev --->: Reenkarnasyona İnanıyor Musunuz ?

 2. 14
  Liothé__*
  Bayan Üye
  hayır kesinlikle inanmıyorum 3. 15
  zelihaa
  Bayan Üye
  hayır inanmıyorum çok saçma geliyo bana 4. 16
  Gölge Adam
  Usta Üye
  ALLAH'a ve ahiret gününe inanların reenkarnasyona inanması imkansızdır zaten (:

 5. 17
  naberya?
  Bayan Üye
  Ya Ben İnanmıyorum DiceKtim.YanLışıkLa İnanıyorum'u İşaretLedim :(

 6. 18
  AyaStafaNoS.
  Emekli
  ALLAH'a ve ahiret gününe inanların reenkarnasyona inanması imkansızdır zaten (:
  katılıyorum...

  inanıyorum cunku bu dunyada herkez esit deil haksızlık deil mi?
  herkez esit deil dedim buna cevap olarak hyr Allah herkezi esit yaratmıstır diyen olabilr cevap simdiden veriyim yeni doğup oldürülen bir bebekle 60-70 yasına kadar yasamıs bir insan esit midir?bence değildir.
  herkesin imtihanı farklıdır kardeş...Bu dünyada olmasa da ahirette herkes mutlaka iyi ve kötü amellerinin karşılığını görecek...

 7. 19
  ASIR
  Yeni Üye
  buqalemun77 arkadaşım senin bu yazın yüzünden siteye kayıt oldum. Sizin gibilerin bu aralar zaten şu sözü moda.. Allah merhametliyse küçük çocukları niye öldürüyor ? Küçük çocuklara niye karışıyor ?. En başta o Allah'ın takdiridir amenna buna hiçbir etkimiz yok. Küçük yaşta çocukların vefatı anne baba için hazırlanan bir sınav olabilir. Sonuçta gaybı bilen geleceği bilen ve kulunu nasıl test edeceği nasıl bir sınava tabii tutacağını bilen yalnızca yüce Allah c.c. dır. Bu açıdan Allah yaratır Allah öldürür buna sen karışamazsın Allah niye onu bunu çocukları öldürüyor diyemezsin tamamı arkadaşım :cool: ? Bunuda unutma belki içini rahatlatır. Ceset olarak fazla gelişmeden dünya hayatından göçen çocuk tabirini alan o ruhlar şuan Allah'ın izni ile cennettedir. Ve mahşerde anne babaya şefaat edeceklerdir. Haddini bil kelimelerine dikkat et :onay:
  İster cevap yaz ister yazma. Bu siteye ilk ve son girişimdir.
  Kalın sağlıcakla...

 8. 20
  RAAJAA
  Emekli
  bukalemun 77

  inanıyorum cunku bu dunyada herkez esit deil haksızlık deil mi?

  herkez esit deil dedim buna cevap olarak hyr Allah herkezi esit yaratmıstır diyen olabilr cevap simdiden veriyim yeni doğup oldürülen bir bebekle 60-70 yasına kadar yasamıs bir insan esit midir?bence değildir.


  inşallah Dinini iyice öğrenirsin..işte yazdığın mesajın Cevabı..
  Allah c.c Seni ıslah Etsin.. :S


  :mad:

  Buyur Sana cevap...  KURAN'DA REENKARNASYON YOKTUR, ÖLÜM VE DİRİLME BİR KEREDİR  Reenkarnasyon hiçbir ilahi kaynağa dayanmayan batıl bir inançtır. Ancak sadece Hint dinlerinde değil, dünyanın her yerinde reenkarnasyona inanan, daha doğrusu reenkarnasyonun doğru olmasını isteyen insanlar bulunmaktadır. Bunun nedeni, dine inanmayan, ahiretin varlığını inkar eden, ölümden sonra yok olmaktan veya sonsuza kadar cehennemde kalmaktan korkan insanların, reenkarnasyonu, bu korkularını yenmek için bir çıkar yol olarak görmeleridir. Çünkü reenkarnasyon inancının temelinde de ölümden korkmamak gerektiği ve insanın yeniden doğuşlarla arzularına ulaşabileceği yönünde gerçek dışı bir telkin yatmaktadır.  Oysa Kuran'da ölümün ve dirilişin bir kez olduğu bildirilmektedir. Her insan dünyada sadece tek bir hayat yaşar, bu hayatından sonra ölür ve ölümünden sonra tekrar diriltilerek, dünyada tüm yapıp ettiklerine göre sonsuza kadar cennette veya cehennemde kalmayı hak eder. Yani insanın bir dünya hayatı, bir de sonsuza kadar yaşayacağı ahiret hayatı vardır. İnsanların öldükten sonra dünya hayatına geri dönemeyecekleri Kuran'da çok açık olarak bildirilmektedir:  Yıkıma uğrattığımız bir ülkeye (tekrar dünya hayatı) imkansız (haram)dır; hiç şüphesiz onlar, (dünyaya) bir daha geri dönmeyecekler. (Enbiya Suresi, 95)  Sonunda, onlardan birine ölüm geldiği zaman, der ki: "Rabbim, beni geri çevirin. Ki, geride bıraktığım (dünya)da salih amellerde bulunayım." Asla, gerçekten bu, yalnızca bir sözdür, bunu da kendisi söylemektedir. Onların önlerinde, diriltilip kaldırılacakları güne kadar bir engel (berzah) vardır. (Mü'minun Suresi, 99-100)
  Yukarıdaki ayetlerde de görüldüğü gibi, insanların bir bölümü ölüm ile karşılaşınca, tekrar dirilme ümidi içinde olacaklardır. Ancak, kendilerine bunun kesinlikle mümkün olmadığı o an açıklanacaktır. Allah bir başka ayetinde insanların ölümü ve diriltilmesi ile ilgili şunları bildirir:  Nasıl oluyor da Allah'ı inkar ediyorsunuz? Oysa ölü iken sizi o diriltti; sonra sizi yine öldürecek, yine diriltecektir ve sonra O'na döndürüleceksiniz. (Bakara Suresi, 28)  Yukarıdaki ayette görüldüğü gibi, insan başlangıçta ölüdür, yani yaratılışının temeli başlangıçta, toprak, su, çamur gibi cansız maddelerden oluşmaktadır. Daha sonra Allah bu cansız yığına "bir düzen içinde şekil verip" diriltir. Bu dirilişten belli bir süre sonra insan, yaşamı sona erince tekrar öldürülür ve toprağa geri döner, çürüyüp-ufalanıp toz haline gelir. Bu da insanın ikinci defa ölü haline geçişidir. Geriye ise son kez diriltilmesi kalmıştır. Bu da ahiretteki dirilmesidir. Her insan ahirette diriltilecek ve bir daha geri dönüşün mümkün olmadığını anlayarak, dünyada yaptığı herşeyin hesabını verecektir.  Diğer ayetlerde de insanın dünyaya geldikten sonra tek bir ölümden başka ölüm tadmayacağı şöyle bildirilir:  Orda, ilk ölümün dışında başka ölüm tadmazlar. Ve (Allah da) onları cehennem azabından korumuştur. Senin Rabbinden, bir fazl ve (lütuf) olarak. İşte büyük 'mutluluk ve kurtuluş' budur. (Duhan Suresi, 56- 57)  Yukarıdaki ayetler, ölümün sadece bir kez olduğunun görülmesi açısından son derece açık ve kesindir. İnsanlar her ne kadar ölüm ve ahiret korkularını yenmek ve kendilerini teselli etmek için reenkarnasyon gibi batıl inançları kabul etmek isteseler de, gerçek olan, öldükten sonra bir daha dünyaya gelmeyecekleridir. Her insan sadece bir kez ölecektir ve bu ölümünden sonra, Allah'ın takdiri olarak sonsuza kadar yaşayacağı ahiret hayatı başlayacaktır. Allah her insanı dünyada yaptığı iyilik veya kötülüklere göre, cennetle ödüllendirecek veya cehennemle cezalandıracaktır. Allah, sonsuz adalet sahibi, sonsuz merhametli ve şefkatli olandır ve herkese yaptığının karşılığını eksiksiz olarak verendir.  Ölümden veya cehenneme gitme ihtimalinden korkarak, batıl inançlarda teselli aramak ise, hiç şüphesiz insana çok büyük bir yıkım getirir. Akıl ve vicdan sahibi bir insan, bu yönde bir korkusu varsa, cehennem azabından kurtulup cenneti umabilmek için samimi bir kalple Allah'a yönelmeli ve insanlar için tek hidayet rehberi olan Kuran'a uymalıdır.  Allah c.c'a İnanan imanlı Bir Müslüman reenkarnasyona Asla ama Asla inanmaz..!!!


 9. 21
  Nazım-Hikmet
  Üye

  --->: Reenkarnasyona İnanıyor Musunuz ?

  Reklam  Kesinlikle hayırrr...çok mantıksız..

 10. 22
  mızmız_girl
  Emekli
  İnanmıyorum !
  İnananları Kınıyorum ...


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi